15 czerwca 2024, sobota

Seniorzy znów na celowniku! Darmowe badania.

| |

Error!
No 'inofontresizer_widget' widget registered in this installation.

Seniorzy znów na celowniku. Urzędnicy z śremskiego ratuszu alarmują, że znów powróciły telefony z zaproszeniami na spotkania powiązane ze sprzedażą. Za takimi telefonami najczęściej stoją oszuści, którzy naciągają seniorów na drogie buble.

Darmowe badania ?

Po pierwsze, zaczyna się od tego, że ktoś wrzuca do skrzynki pocztowej zaproszenie na darmowe badanie. Następnie ktoś dzwoni i umawia się na spotkanie. Często rzeczywiście ktoś bada, na przykład stan samopoczucia ;). Jednak potem następuje zwrot akcji.

Po pierwsze, zaczyna się od tego, że ktoś wrzuca do skrzynki pocztowej zaproszenie na darmowe badanie.
Pixabay

Po drugie, sprzedawca zacznie spotkanie od opowiadania bajek i będzie starał się od pierwszej minuty naprowadzać słuchaczy na potrzebę . Jednak niebezpośrednio, bo sam będzie powtarzał, że nie namawia do zakupu. A na sam koniec z paragonem otrzymasz informację o swoim stanie zdrowia. Tu nasuwa się pytanie o wiarygodność tego typu badań.

Sprzedaż bubli jest najważniejsza. Najczęściej oglądamy lampy do naświetlania lub suplementy diety. Podobna sytuacja dotyczy słynnych materaców. Warto się także dwa razy zastanowić nad ofertą taniej wycieczki pielgrzymkowej lub pokazem garnków czy poradami prawnymi.

Oszuści wprowadzają w błąd. W skutek czego uczestnicy decydują się na nieprzemyślany i niepotrzebny zakup - ostrzega śremski ratusz. Osoby handlujące w ten sposób przechodzą wiele specjalistycznych szkoleń, uczących w jaki sposób wzbudzać potrzebę posiadania. Nawet najbardziej odporni ulegają tej manipulacji.

Seniorzy znów na celowniku!

Urzędnicy uczulają seniorów, by nie dali się oszukać. - Seniorzy, nie dajcie się oszukać! Nie reagujcie! Nie korzystajcie z tych spotkań! - apelują.

Podsumowując, przypominamy, że seniorzy maja darmową możliwość uczestniczenia w inicjatywach lokalnych klubów seniora. Tu na was czekają życzliwa rozmowa, rzetelna informacja i ciekawe zajęcia.

Dajcie znać w komentarzach czy spotkaliście się z próbą oszustwa.

UWAGA! Mnożą się sposoby, w jakich oszuści chcą pozbawić nas pieniędzy.

SJ
Więcej artykułów z kategorii | |

Dodaj komentarz