25 czerwca 2024, wtorek

O nas

Seniorzyjuniorzy.pl to projekt o międzypokoleniowym charakterze, a jego nadrzędnym celem jest wymiana doświadczeń i wspólny udział seniorów i juniorów w ramach organizowanych akcji – warsztatów, reportaży, tworzeniu bazy wiedzy o zdrowiu, kulturze czy aktywności fizycznej.

Pomysł

Pomysł stworzenia platformy internetowej pojawił się wiele lat temu dzięki młodym ludziom, którzy w naturalny sposób chcieli wspierać swoich bliskich starszych w poruszaniu się w świecie Internetu. Z drugiej strony osoby starsze z naszego otoczenia mówiły o potrzebie poznania tajników posługiwania się komputerem, smartfonem czy tabletem, tak aby samodzielnie móc zdobyć informacje o tym jak aktywnie spędzać czas, zadbać o zdrowie czy utrzymywać kontakt z bliskimi.


Chcemy uczyć się nawzajem - juniorzy od seniorów, seniorzy od juniorów.

Wizja

Poprawa jakości życia i zwiększenie poczucia szczęścia osób 55+ poprzez aktywizację międzypokoleniową.

Jak się zaczęło

W 2018 roku otrzymaliśmy zaszczyt zrealizowania 3-letniego projektu Seniorzyjuniorzy.pl w wyniku rozstrzygnięcia konkursu na wykonanie zadania publicznego „Rozwój zróżnicowanych form działań oraz usług społecznych wspierających samodzielność i aktywność osób starszych” ogłoszonego przez Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej. W ramach projektu powstała internetowa platforma informacyjno-poradnikowa, poprzez którą będą prezentowane aktywności osób starszych oraz dostarczane treści edukacyjne. Portal jest wspólnie tworzony przez młodych i starszych i zawiera prezentacje dorobku aktywnych seniorów, kalendarium imprez dedykowanych osobom starszym w województwie mazowieckim czy kompleksowe informacje i porady dla seniorów dotyczące zdrowia.


Przeprowadzimy szereg warsztatów dla seniorów z zakresu tworzenia treści wideo, wystąpień artystycznych i publicznych oraz umiejętności dbania o dobrą kondycję psychiczną. Szkolenia będą uczyć uczestników aktywnego udziału w nowoczesnych mediach internetowych (np. prowadzenia wideo-bloga). Informacje o miejscach i terminach naszych działań znajdziecie w zakładce Wydarzenia.
Wszystkie aktywności będziemy rejestrować i udostępniać na naszej stronie! Zapraszamy do częstego odwiedzania seniorzyjuniorzy.pl!