fbpx
15 stycznia 2021, piątek

Warszawa

Prognoza 15 stycznia 2021
dzień
 

Przeważnie pochmurnie, gwałtowne deszcze
-4°C
Wiatr w porywach: 11 m/s
noc
 

Przeważnie pochmurno, gwałtowne deszcze
-12°C
Wiatr w porywach: 7 m/s
 

Uwaga na fałszywe SMS-y od Poczty Polskiej i kurierów!

| |

Policjanci przestrzegają przed kolejną metodą oszustw internetowych. Zgłoszenia dotyczą utraty pieniędzy za pośrednictwem linku zawartego w wiadomości SMS od Poczty Polskiej lub firm doręczających przesyłki. Zastanów się zanim klikniesz w jakikolwiek link, przez chwilę nieuwagi możesz stracić pieniądze!

Funkcjonariusze przyjmują zgłoszenia dotyczące oszustw lub ich usiłowań. Na policję zgłaszają się osoby, które otrzymały niepokojące wiadomości SMS. Z ich treści wynika, że ze względu na przekroczenie zadeklarowanej wagi paczki, należy dopłacić 0,49 zł. lub inną niską kwotę. Żeby dokonać tej opłaty nadawca wiadomości poleca skorzystać z załączonego do wiadomości linku.

oszustwo sms policja
Pixabay

Po kliknięciu w link wyświetla się informacja, że należy się zalogować w swoim banku i zapłacić kwotę około 50 groszy. Z konta znikają jednak sumy kilkuset bądź kilkudziesięciu tysięcy złotych.

To kolejna z przestępczych prób oszustwa i kradzieży zgromadzonych na kontach bankowych oszczędności. Cyberprzestępcy wysyłają pod losowe numery telefonów wiadomości SMS, w których podszywają się pod pocztę i inne znane firmy kurierskie doręczające paczki.

W tym szczególnym czasie pandemii, kiedy wielu z nas korzysta z usług internetowych, apelujemy o szczególną ostrożność w trakcie płatności. Przestępcy usiłują na różne sposoby uzyskać od pokrzywdzonych dane dotyczące logowania (m.in. do banków, czy też na portali społecznościowych). Otrzymane SMS-em lub e-mailami informacje o przelewie dowolnej sumy umotywowanej nawet bardzo realnym scenariuszem, często usypiają czujność odbiorcy, który loguje się za pośrednictwem zamieszczonego w wiadomości fałszywego linku do strony wyłudzającej dane, pozwalające następnie okraść konto - przekazuje Komenda Powiatowa Policji w Mielcu

SJ
Więcej artykułów z kategorii | |

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WP-Backgrounds by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann