29 lutego 2024, czwartek

"Nowa forma oszustwa". Policja ostrzega

|

Error!
No 'inofontresizer_widget' widget registered in this installation.

Policja ostrzega przed oszustwami na tak zwanego Blika. Ofiarą przestępców padła mieszkanka Lubina na Dolnym Śląsku, która straciła 400 złotych.

Jak poinformowano w komunikacie, lubińscy policjanci otrzymali zgłoszenie od mieszkanki miasta, że nieznany sprawca pokonał zabezpieczenia na profilu społecznościowym. Następnie za pomocą komunikatora, podszywając się pod koleżankę pokrzywdzonej, poprosił kobietę o podanie hasła Blik.

Oszust chciał uzyskać pożyczkę w kwocie 400 złotych. "Po otrzymaniu hasła do aplikacji przestępca zapłacił za swoje zakupy pieniędzmi z konta pokrzywdzonej kobiety" - czytamy.

W ten sposób mieszkanka Lubina straciła 400 złotych.

Oszustwo na Blika

Funkcjonariusze wskazali, że "metoda na tzw. Blika to nowa forma oszustwa, którą posługują się przestępcy wyłudzający pieniądze".

Policjanci zaapelowali o ostrożne korzystanie z urządzeń z dostępem do internetu, "gdyż tylko czujność i rozwaga mogą zapobiec oszustwu". "Należy pamiętać o pilnowaniu haseł dostępowych, o wylogowywaniu się z aplikacji za każdym razem po zakończeniu ich użytkowania czy o nieotwieraniu maili od nieznanych nadawców" - dodali funkcjonariusze.

Jednocześnie przypomnieli również, że oszuści często podszywają się pod witryny banków lub popularnych portali aukcyjnych i społecznościowych. Należy pamiętać, aby nie wpisywać, w przypadku wystąpienia wątpliwości, swojego loginu oraz hasła.

Autor: mb / Źródło: tvn24bis.pl


Dariusz Włosek
Więcej artykułów z kategorii |

Dodaj komentarz