fbpx
1 grudnia 2023, piątek

The Weather


Prognoza
Dzień
 

Wiatr w porywach:
noc
 

Wiatr w porywach:
 

Być narażonym na wykluczenie cyfrowe

|

Obecnie coraz więcej usług jest oferowanych przede wszystkim w sieci, a coraz więcej spraw można załatwić tylko w Internecie. Wymaga to przełamania naturalnego konserwatyzmu starszych pokoleń i nauczenia się poruszania w przestrzeni wirtualnej.

Projekt Partnerstw Strategicznych Edukacji Dorosłych Erasmus+ pt. Cybersecurity for seniors (Cyberbezpieczeństwo dla seniorów) ma na celu przygotowanie zestawu zajęć dla seniorów na temat zasad bezpieczeństwa poruszania się w sieci internetowej. W ramach projektu są również prowadzone badania, które mają na celu zdiagnozowanie, w jakich obszarach seniorzy wymagają szczególnego wsparcia edukacyjnego oraz jakie kompetencje powinny być kształtowane w pierwszej kolejności. Z tego powodu zwracamy się z prośbą o wypełnienie w pełni anonimowej ankiety >>.

Scenariusze kursów zostaną opublikowane w wersji elektronicznej wraz z poradnikiem dotyczącym zasad bezpiecznego korzystania z komputera i internetu dla seniorów oraz podsumowaniem przeprowadzonych badań.

Zachęcamy również do polubienia strony projektu na Facebooku: https://www.facebook.com/nmfcss/

Wypełnij ankietę.

SJ
Więcej artykułów z kategorii |

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP-Backgrounds by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann