fbpx
25 stycznia 2020, sobota

Warszawa

Prognoza 25 stycznia 2020
dzień
 

Przelotny deszcz
2°C
Wiatr w porywach: 7 m/s
noc
 

Przeważnie pochmurno
0°C
Wiatr w porywach: 2 m/s
 

Być narażonym na wykluczenie cyfrowe

|

Obecnie coraz więcej usług jest oferowanych przede wszystkim w sieci, a coraz więcej spraw można załatwić tylko w Internecie. Wymaga to przełamania naturalnego konserwatyzmu starszych pokoleń i nauczenia się poruszania w przestrzeni wirtualnej.

Projekt Partnerstw Strategicznych Edukacji Dorosłych Erasmus+ pt. Cybersecurity for seniors (Cyberbezpieczeństwo dla seniorów) ma na celu przygotowanie zestawu zajęć dla seniorów na temat zasad bezpieczeństwa poruszania się w sieci internetowej. W ramach projektu są również prowadzone badania, które mają na celu zdiagnozowanie, w jakich obszarach seniorzy wymagają szczególnego wsparcia edukacyjnego oraz jakie kompetencje powinny być kształtowane w pierwszej kolejności. Z tego powodu zwracamy się z prośbą o wypełnienie w pełni anonimowej ankiety >>.

Scenariusze kursów zostaną opublikowane w wersji elektronicznej wraz z poradnikiem dotyczącym zasad bezpiecznego korzystania z komputera i internetu dla seniorów oraz podsumowaniem przeprowadzonych badań.

Zachęcamy również do polubienia strony projektu na Facebooku: https://www.facebook.com/nmfcss/

Wypełnij ankietę.

SJ
Więcej artykułów z kategorii |

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WP-Backgrounds by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann