24 lipca 2024, środa

#zostanwdomu i zwiedzaj mazowieckie muzea online

Error!
No 'inofontresizer_widget' widget registered in this installation.

Czasowe zamknięcie instytucji kultury dla gości nie oznacza, że musimy zrezygnować z kulturalnej aktywności. Samorządowe placówki przygotowały wiele atrakcji, z których możemy skorzystać online. Za darmo, nie wychodząc z domu, możemy odwiedzić różne zakątki naszego regionu.

Taką możliwość zaoferowały muzea i placówki kulturalne podległe Samorządowi Województwa Mazowieckiego. Ciekawą ofertę przygotowało Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, które zaproponowało projekt „Muzeum w sieci” – na facebookowej stronie muzeum można uczestniczyć w konkursach i zabawach kierowanych do wirtualnych gości w każdym wieku.

Inne samorządowe instytucje, mimo trudnej sytuacji, również są aktywne w sieci. Umożliwiły wirtualne zwiedzanie wystaw czy udostępniły spektakle teatralne. Zapraszamy!

Dokąd na wirtualny spacer czy wystawę?

Ponadto muzeum będzie na swojej stronie oraz w mediach społecznościowych udostępniać lekcje edukacyjne oraz najciekawsze zbiory czy wystawy. 

  • Teatr Polski w Warszawie udostępnił na stronie Teatru Telewizji nagrania spektakli: „Szekspir Forever” – monodram Andrzeja Seweryna oraz „Emigranci”   Sławomira Mrożka, reż. Piotr Cyrwus.

Zgodnie z decyzją rządu wszystkie wydarzenia kulturalne, także te w instytucjach podlegających samorządowi województwa, zostają odwołane. Informacji o zmianach rezerwacji i zwrotach biletów udzielają poszczególne instytucje kultury.

Swoją aktywność zawieszają także szkoły i biblioteki podległe samorządowi. Również sam urząd marszałkowski ogranicza spotkania z udziałem gości zewnętrznych do minimum.

Dariusz Włosek
Więcej artykułów z kategorii

Dodaj komentarz