13 kwietnia 2024, sobota

Zakończył się remont budynku Dziennego Domu Seniora w Zwoleniu. Wkrótce oficjalne otwarcie

Error!
No 'inofontresizer_widget' widget registered in this installation.

Dobiegły końca prace remontowe w budynku przy Zespole Szkół Rolniczo-Technicznych w Zwoleniu, gdzie usytuowany jest Dzienny Dom Seniora. Przebudowane pomieszczenia zyskały nowoczesne, funkcjonalne wyposażenie i są w pełni dostosowane do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych. Placówka przyjęła już pierwszych pensjonariuszy i odbywają się ciekawe zajęcia. Niebawem oficjalne otwarcie.

https://echodnia.eu/

Jest to pierwsza tego typu placówka w regionie, która jest odpowiedzią na zgłaszane zapotrzebowanie społeczne. Dzienny Dom Seniora to wsparcie dla osób, które opiekują się krewnymi w podeszłym wieku oraz samotnych seniorów. Jeśli nie wymagają oni pobytu w całodobowej placówce, mogą starać się o przyjęcie do Domu Seniora - mówi Arkadiusz Sulima, burmistrz Zwolenia.

Przebudowane wnętrza

Dzienny Dom Seniora zlokalizowany jest na terenie Zespołu Szkół Rolniczo-Technicznych w budynku dydaktycznym „B”, znajdującym się przy ul. Wojska Polskiego 78 w Zwoleniu. Pomieszczenia zostały przystosowane do zaspakajania potrzeb seniorów zarówno z zakresu czynności dnia codziennego, jak i potrzeb edukacyjnych, kulturalno-oświatowych oraz aktywności ruchowej, a także usług socjalnych.

https://echodnia.eu/
https://echodnia.eu/

Powierzchnia budynku wynosi 249 metrów kwadratowych. Seniorzy otrzymali do swojej dyspozycji przestrzeń ogólnodostępną, salę wykładowo-edukacyjną oraz pomieszczenie klubowe. Jest tu także kawiarenka z aneksem kuchennym i wygodne łazienki. Cały obiekt został w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

https://echodnia.eu/

Ciekawe zajęcia

W Dziennym Domu Senior+ przebywa obecnie 35 osób. Pensjonariusze już uczestniczą w ciekawych zajęciach. – Dom Seniora już funkcjonuje, jednak nadal jesteśmy na etapie dopinania docelowego harmonogramu zajęć i formalności w sprawie kolejnych dwóch aktywności - informuje Krzysztof Molenda, kierownik Dziennego Domu Senior+

https://echodnia.eu/

Źródło: https://echodnia.eu/

SJ
Więcej artykułów z kategorii

Dodaj komentarz