21 maja 2024, wtorek

Pruszkowski Miesiąc Aktywnego Seniora

Error!
No 'inofontresizer_widget' widget registered in this installation.

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych na całym świecie obchodzimy 1 października. Pruszków ten wyjątkowy dzień świętuje przez cały miesiąc!

fot. Amy Shamblen

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Ośrodek Aktywizacji Seniora „AS” już po raz kolejny organizuje Miesiąc Aktywnego Seniora. Październik będzie obfitować w liczne atrakcje i to nie tylko dla seniorów.

Inauguracja
Pierwszym punktem, a zarazem inauguracją święta seniorów będzie zabawa taneczna z okazji Dnia Seniora, która odbędzie się juz1 października o godz. 15.00 w Dziennym Domu Pomocy Społecznej w Pruszkowie (impreza dla posiadaczy biletów wydanych w DDPS).

Warsztaty
Już dzień po wielkie tanecznej zabawie seniorzy będą mogli wziąć udział w warsztatach „Gimnastyka mózgu wg Paula Dennisona”. Spotkanie odbędzie się 2 października o godz. 12.00 w Sali konferencyjnej MOPS przy ul. Helenowskiej 3a.
Kolejne warsztaty to już zajęcia manualne. 11 października w MSHM na pl. Jana Pawła II seniorzy będą mogli samodzielnie zrobić krajkę, poznając jednocześnie najstarsze metody tkackie. Start zajęć o godz. 11.00. Natomiast 16 października o godz. 10.00 w CAL przy ul. Jasnej 3 odbędą się warsztaty z rysunku ołówkiem i tuszem.

Spotkania z kulturą
Miesiąc Aktywnego Seniora to również okazja do spotkań z kulturą. Pierwszą okazję do tego stworzą sami seniorzy! A to za sprawą wystawą swoich prac plastycznych. Wernisaż wystawy „Seniorzy inspirują” odbędzie się 4 października o godz. 17.00 w SDK przy ul. Hubala 5. Wystawę będzie można oglądać do 30 października.

Kolejną okazją do spotkania z kulturą będzie koncert Natalii Kovalenko przy akompaniamencie Andrzeja Płończyńskiego, który odbędzie się w Sali audytoryjnej MOK. Usłyszymy najpiękniejsze piosenki Anny German. Koncert odbędzie się 13 października o godz. 16.00. Wejściówki można odbierać w MOK od 7 października.

Ostatnie spotkanie z kulturą zaplanowano na 19 października. To „Salonik z kulturą”, w którym wystąpią Krzysztof Daukszewicz i Justyna Bacz. Całość poprowadzi Antoni Muracki. To wydarzenie organizuje Książnica Pruszkowska.

Na sportowo
W trakcie Miesiąca Aktywnego Seniora nie może zabraknąć ciekawych zajęć związanych z aktywnością fizyczną. 14 października seniorzy będą mieli okazję skorzystać z zajęć na basenie i nauczyć się pływać. Zajęcia odbędą się na Miejskiej Pływalni „Kapry” przy ul. Andrzeja. Start o godz. 12.00. Dzień później 15 października o godz. 10.00 w sali teatralnej przy Parafii Rzymskokatolickiej Niepokalanego Poczęcia N. M. P. (Żbików, 3 maja 124) odbędzie się turniej ping-ponga. Obowiązują wcześniejsze zapisy telefoniczne 22 728 44 97 (zapisy do 8 października).

Wielka Gala
Zwieńczeniem Miesiąca Aktywnego Seniora w Pruszkowie będzie uroczysta gala. W programie występ pruszkowskich seniorów pod kierownictwem Janiny Bakiery „Ale to już było” oraz koncert Krystyny Giżowskiej – „Nie było ciebie tyle lat”. Impreza odbędzie się 22 października o godz. 13.00 w Centrum Kultury i Sportu. Liczba miejsc ograniczona. Wejściówki można odebrać 8 października w godz. 10-11 w Sali teatralnej w parafii przy ul. 3 Maja 124 oraz 9 października w godz. 12.00 – 13.00 w SDK przy ul. Hubala 5 oraz Ośrodku Aktywizacji Seniora „AS” przy ul. Helenowskiej 3a.

fot. Sven Mieke

Patronat medialny nad Pruszkowskim Miesiącem Aktywnego Seniora objęły gazeta i portal WPR24.pl.

Źródło: http://wpr24.pl

SJ
Więcej artykułów z kategorii

Dodaj komentarz