18 kwietnia 2024, czwartek

Ida Keeling - 105-letnia biegaczka

Error!
No 'inofontresizer_widget' widget registered in this installation.

Sama siebie nazywa „biegowym gigantem”, ustanawiając nowe rekordy w swojej kategorii wiekowej i wciąż stawia sobie nowe wymagania – to wysportowana Ida Keeling urodzona w… 1915 roku. Jest niepokonana na dystansach: 60 i 100m w grupie wiekowej 100+. Dystans 100m pokonała podczas zawodów w Filadelfii w 2016 roku w minutę i 17 sekund!

Choć zawsze była aktywna, to bieganie pojawiło się w jej życiu za sprawą córki Shelly Keeling, która pewnego razu zaproponowała mamie „małą przebieżkę”… Pani Ida przeżywała wtedy śmierć swoich dwóch synów, a ruch w jej przypadku pomógł ukoić jej duszę i oczyścić umysł. Po latach okazało się, że ten ‘mini-dystans’ wynosił 5km!

Ta dziarska lekkoatletka przed każdym treningiem wykonuje staranną rozgrzewkę, zaś po wysiłku dba o rozluźniający mięśnie stretching. Na miejsca swoich ćwiczeń wybiera najczęściej park, aby być bliżej natury. Wykorzystuje też miejską przestrzeń Nowego Jorku, w którym mieszka. Zwykle trenuje wraz ze swoją córką, która jest jej najlepszym kompanem.

Ta pogodna babcia potrafi nawet zrobić pompki – tak czasami podsumowuje swój start po dobiegnięciu do mety. Starsza pani ma do siebie ogromny dystans, w jednym z krótkich filmików na jej temat komentuje swoje wolne tempo i niezgrabne ruchy porównując się do gąsienicy. Jej rady dotyczące zdrowego i szczęśliwego życia są proste: szanować i kochać swoje ciało, dbać o nie jak najlepiej i być niezależnym- a na długie lata pozostanie się w dobrej formie.

Źródło: allure.com Tłumaczenie: iskasia

SJ
Więcej artykułów z kategorii

Dodaj komentarz