13 kwietnia 2024, sobota

Filmowy Klub Seniora

Error!
No 'inofontresizer_widget' widget registered in this installation.

Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny (FINA) zapraszają do udziału w filmowych Klubach Seniora: w warszawskim kinie Iluzjon i na Wałbrzyskiej 3/5. Projekcjom klasyków światowego kina towarzyszą prelekcje filmoznawców i krytyków filmowych: Michała Oleszczyka i Andrzeja Bukowieckiego.

KINO ILUZJON

Każde z comiesięcznych spotkań w warszawskim kinie Iluzjon (ul. Ludwika Narbutta 50A) rozpoczyna się mini wykładem, podczas którego widzowie mają okazje dowiedzieć się więcej o tym, jak powstawało prezentowane dzieło, a także co sprawiło, że jego twórcy na zawsze zapisali się na kartach historii kinematografii. Najbliższe spotkanie w ramach cyklu odbędzie się 30 maja o godzinie 11.00. Pokażemy „Żądło” Georga Roya Hilla. Prelekcję wygłosi krytyk filmowy, Michał Oleszczyk. Bilety w cenie 5 zł do nabycia przed pokazem lub online:
http://www.iluzjon.fn.org.pl/cykle/info/1041/klub-seniora.html.

FINA Wałbrzyska 3/5

W wybrane czwartkowe przedpołudnia filmoznawca i krytyk filmowy Andrzej Bukowiecki zaprasza seniorów na spotkania z perełkami światowej kinematografii, opowiadającymi w nietuzinkowy sposób o relacjach damsko-męskich. W programie cyklu znajdują się wielkie dzieła kinematografii francuskiej, włoskiej, brytyjskiej, ale także radzieckiej i
czechosłowackiej. W czwartek, 16 maja o godzinie 11.00 FINA (ul. Wałbrzyska 3/5) pokaże „Tess” w reż. R. Polańskiego – nagrodzoną Oscarem za zdjęcia, kostiumy i scenografię adaptację wiktoriańskiej powieści Tomasa Hardy’ego. Wstęp wolny.


W obu kinach, po seansach można napić się dobrej kawy w prężnie działających tam kawiarniach: Cafe Iluzja i Klubokawiarni Bliżej.

Kontakt:
e-mail: media@nina.gov.pl
T. +48 723 510 077SJ
Więcej artykułów z kategorii

Dodaj komentarz