fbpx
22 marca 2023, środa

Warszawa

Prognoza 22 marca 2023
dzień
 

Mostly cloudy with showers
13°C
Wiatr w porywach: 6 m/s
noc
 

Pochmurnie
8°C
Wiatr w porywach: 5 m/s
 
8 września 2018 19:00

Dni Siedlec - "100 szlagierów na 100-lecie"

plac Sikorskiego, Siedlce

Centrum Kultury i Sztuki zaprasza 8 września o godz. 19 na plac Sikorskiego na koncert „100 szlagierów na 100-lecie”. Utwory muzyczne przeplatać się będą z prezentacjami multimedialnymi ukazującymi i przypominającymi istotne postacie i wydarzenia ostatniego stulecia.

Wydarzenie artystyczne obejmujące wybór najbardziej znanych i charakterystycznych utworów, które na przestrzeni wieku utrwaliły się w zbiorowej pamięci nie tylko jako popularne „szlagiery”, ale ściśle związały się z wydarzeniami budującymi historię niepodległej Polski.

W koncercie udział wezmą m.in. Joanna Różewska, Marek Piekarczyk, Felicjan Andrzejczak, Marcin Sójka, Tadeusz Woźniak, Chór Miasta Siedlce, aktorzy Sceny Teatralnej Miasta Siedlce i Orkiestra Teatru ES. W programie usłyszymy m.in.: „Za czym kolejka ta stoi” (Krystyny Prońko), „Biały krzyż” (Czerwone Gitary), „To wychowanie” (T. Love), „Mury” (Jacek Kaczmarski), „Janek Wiśniewski padł” pieśń Solidarności, „Przesłanie Pana Cogito” (Zbigniew Herbert), „Magnificat” (Jan Paweł II).

Kiedy?

8 września 2018 o godz. 19:00

Gdzie?

Centrum Kultury i Sztuki

, Siedlce

WP-Backgrounds by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann