3 października 2024, czwartek

Zanim podejmiemy decyzję

|

Error!
No 'inofontresizer_widget' widget registered in this installation.

Ze względu na niskie dochody emerytów, w postaci emerytury czy też renty, często w ich życiu przychodzą momenty, w których potrzebują dodatkowego zastrzyku gotówki. Jeśli w takiej sytuacji chcieliby zaaplikować o kredyt, mogą napotkać liczne problemy ze względu na wygórowane wymagania kredytodawców. Czy w takiej sytuacji odpowiedzią na ich problemy może być pożyczka?

Wymagania pożyczkodawców

Zanim zdecydują się zaaplikować o pożyczkę warto, aby zapoznali się z wymaganiami pożyczkodawców. Jest ich znacznie mniej niż w przypadku kredytodawców, jednakże pożyczka nie przysługuje każdemu.

Jednym z podstawowych warunków pozytywnego rozpatrzenia ich wniosku jest ukończenie 18-stego roku życia. Wnioski złożone przez osoby niepełnoletnie zostaną odrzucone. Zdarza się także, że wiek jest jeszcze bardziej ograniczony, przez co pożyczki oferowane są tylko klientom od 21 lub 25 roku życia. Pożyczkodawcy mogą także przedstawić górną granicę wieku, która w wielu przypadkach wynosi nawet 80 lat. W takich przypadkach jest to zazwyczaj pożyczka krótkoterminowa. Wierzyciele chcą być pewni, że pożyczona kwota zostanie im w pełni zwrócona, co ma wpływ na brak ofert długoterminowych pożyczek dla emerytów. Warto pamiętać, że im dana osoba jest starsza, tym mniejsze szanse ma na uzyskanie pożyczki. Aby znaleźć taką, która przysługuje emerytom, warto sprawdzić oferty zaprezentowane na Matchbanker.pl. Jest to porównywarka finansowa, na której zgromadzone są oferty pożyczek dostępne online. Możliwe jest ich filtrowanie na podstawie wieku aplikanta, dzięki czemu w łatwy sposób będzie można zapoznać się z ofertami dostępnymi dla osób w podeszłym wieku.

W większości przypadków, pożyczkodawcy wymagają stałego dochodu. Nie musi być to jednak pensja. Równie dobrze może być to emerytura, renta czy też wszelkiego rodzaju zasiłki. Istotne jest, aby być w stanie oddać pożyczoną kwotę.

Niezależnie od rodzaju pożyczki, na jaką się decydują, muszą posiadać polskie obywatelstwo oraz zameldowanie. Warunkiem jest także posiadanie konta bankowego online, na które zostaną przesłane pieniądze po pozytywnym rozpatrzeniu naszego wniosku.

Pożyczkodawca z pewnością spyta o dane kontaktowe, takie jak numer telefonu, e-mail oraz adres.

Ostatnim warunkiem jest pozytywna historia w BIK czy KRD. Nie zawsze jest to konieczne, albowiem istnieją pożyczki, które zostaną udzielone pomimo niekorzystnej historii kredytowej. Warto jednak pamiętać, że niespłacanie należności może przekreślić szanse aplikantów na uzyskanie dodatkowej gotówki.

Zanim podejmiemy decyzję

Pożyczka może okazać się lekiem na wszelkie problemy, jednak trzeba się liczyć z trudnościami, które mogą nastąpić po jej zaciągnięciu. Klienci będą zmuszeni odmówić sobie przyjemności na cześć spłaty pożyczonej kwoty. Może być to problematyczne w przypadku osób, których sytuacja finansowa opiera się jedynie na emeryturze. Aby nie przysporzyć sobie niepotrzebnych problemów, warto zacząć od analizy domowego budżetu. Mogą bowiem istnieć możliwości, które pozwolą im na efektywniejsze oszczędzanie.

Żródło: https://slowoseniora.pl

SJ
Więcej artykułów z kategorii |

Dodaj komentarz