23 lutego 2024, piątek

Zamknięte muzeum? Dla nich to nie problem

Error!
No 'inofontresizer_widget' widget registered in this installation.

Nie masz planów na dzisiejsze popołudnie? Nie chcesz znów spędzać całego dnia przed telewizorem ? Dostajesz oczopląsu od kolejnych krzyżówek? Połącz przyjemne z pożytecznym! Chodź z nami na wycieczkę Seniorze!

Historia i natura splatają się tu z naturą. „Muzeum-dom”, który przez ponad 300 lat zmieniał właścicieli, tętnił życiem, był świadkiem historii i ludzkich przeżyć. 

fot. A. Kurowski

Wizytówką Warki jest Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego i zespół pałacowo-parkowy w Winiarach. W otoczeniu drzew stoi klasycystyczny pałacyk, którego historia sięga początków XVII w. Dom ten często zmieniał właścicieli, kształt architektoniczny i wystrój.

fot. Igor Dziedzicki

We wnętrzach pałacu prezentowana jest ekspozycja, która
przypomina działalność Kazimierza Pułaskiego w Polsce i na ziemi amerykańskiej oraz zasłużonych Polaków w życiu społecznym, politycznym i kulturalnym Stanów Zjednoczonych AP.

Odwiedź Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego

Przez lata muzeum zgromadziło eksponaty związane z takimi postaciami jak: Tadeusz Kościuszko, Julian Ursyn Niemcewicz, Helena Modrzejewska czy Ignacy Jan Paderewski.

fot. Igor Dziedzicki

Stylowe wnętrza sprawiają wrażenie, jakbyśmy poruszali się po domu zamożnego szlachcica. Zgromadzono tu zestawy mebli, malarstwo,
tkaniny, zegary, broń, srebro, porcelanę, a także dokumenty, stare mapy i starodruki. W malarstwie dominują portrety i sceny batalistyczne.

Odwiedź Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego

Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego zadbało o nas wszystkich!

Wirtualny przewodnik pozwoli nam wszystkim choć na chwilę wyjść z domu. Skorzystaj z tego, pamiętaj że umysł też musi się przewietrzyć 😉

Kliknij w poniższy link! Legalne zwiedzanie 🙂

https://www.muzeumpulaski.pl/virtualwalk/muzeumwarkapl/flash.html

SJ
Więcej artykułów z kategorii

Dodaj komentarz