18 kwietnia 2024, czwartek

Zadzwoń, porozmawiaj i poczuj, że nie jesteś sam

Error!
No 'inofontresizer_widget' widget registered in this installation.

TelefonPogadania.pl to miejsce, w którym nikt – bez względu na wiek – nie czuje się samotny. Jeśli potrzebujesz wsparcia, życzliwej rozmowy czy po prostu usłyszeć czyjś przyjazny głos, zadzwoń, zawsze znajdziesz kogoś, kto Cię wysłucha.

Pixabay

Na czym polega akcja TelefonPogadania.pl?

TelefonPogadania.pl jest inicjatywą, która w swoim założeniu ma łączyć ludzi starszych, bardzo często samotnych i cyfrowo wykluczonych, z wolontariuszami, którzy będą mogli z nimi porozmawiać. Oczywiście – przez telefon.

Gdy poczujesz potrzebę porozmawiania, po prostu zadzwoń pod numer 22 255 22 50 lub 800 012 005. Codziennie między 15:00 a 20:00 na Twój telefon czekają wolontariusze, którzy chętnie z Tobą porozmawiają.

Ile to kosztuje?

Akcja jest bezpłatna. Nikt z wolontariuszy i organizatorów akcji nie pobiera żadnego wynagrodzenia. Koszt połączenia na numer stacjonarny – 22 255 22 50 – naliczany będzie według stawek operatorów. Do wyboru jest też drugi numer: 800 012 005, który jest numerem bezpłatnym. Możesz na niego dzwonić zarówno z telefonu stacjonarnego, jak i ze swojej komórki w dowolnej sieci.

Z jakimi sprawami można dzwonić?

Ze zwykłymi, codziennymi problemami i przemyśleniami. Do rozmów o wszystkim i o niczym. Nawet jedna rozmowa dziennie z drugą osobą istotnie łagodzi skutki poczucia izolacji, osamotnienia i smutku.
Wolontariusze nie udzielają porad zdrowotnych, prawnych i innych specjalistycznych. Nie jest to ośrodek interwencji kryzysowej, pogotowie ratunkowe ani inna służba tego typu.

Zadzwoń, porozmawiaj i poczuj,że nie jesteś sam 🙂

Dariusz Włosek
Więcej artykułów z kategorii

One comment on “Zadzwoń, porozmawiaj i poczuj, że nie jesteś sam”

  1. Akcja , która powstała w marcu 2020 przekształciła się w stabilną, wzmacniającą i prężną inicjatywę.
    Działamy ze zdwojoną parą. Mamy stałych rozmówców od wiosny 2020. Działamy od 12 tej do 20 tej. Na linii pracuje 50 wolontariuszy, którzy są wspierani przez 20 osobową grupę Opiekunów.
    Zapraszamy wszystkich, którzy wierzą, że rozmowa z druga osoba ma moc uzdrawiania. Każdy kto zadzwoni spotka na linii empatycznego i uważnego wolontariusza gotowego do wysłuchania.

Dodaj komentarz