21 maja 2024, wtorek

Wykłady, aktywność fizyczna, spotkania. Uniwersytet Trzeciego Wieku powstaje w gm. Siedlce

Error!
No 'inofontresizer_widget' widget registered in this installation.

Integracja seniorów i zachęcanie ich do aktywności – to główne cele utworzenia kolejnego na Mazowszu Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Powstanie z inicjatywy miejscowej radnej, która ma już plan na kolejne zajęcia dla starszych.

W Uniwersytecie Trzeciego Wieku odbywać się mają wykłady, zajęcia fitness, a także m. in. wycieczki. - Widzę ogromną potrzebę utworzenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku, ludzie muszą się ze sobą spotykać, bo jest to esencja życia. Przyjaźń i spotkania - to jest to, czego ludzie tak naprawdę pragną i czego im brakuje na co dzień – uważa Aneta Olszak, radna gminy Siedlce, inicjatorka Uniwersytetu Trzeciego Wieku. 
Dzięki pomocy Fundacji Donum, która realizuje projekt „Przystanek Wiedza”, możliwa była organizacja pierwszego wykładu. - Jest to nadzieja, szansa, otwarta droga do utworzenia uniwersytetu na terenie gminy Siedlce, czego szczerze seniorom i wszystkim mieszkańcom życzę. Nasze wsparcie polega na finansowaniu wykładu – mówi Ewa Jarocka z Fundacji Donum.  

fot. Photo by Mikael Kristenson 


Spotkania seniorów będą odbywać się systematycznie w 18 świetlicach wiejskich. Pomoc deklaruje również samorząd. Inicjatorzy Uniwersytetu Trzeciego Wieku szukają już funduszy na dalszą działalność. Pełną parą uniwersytet ma ruszyć wiosną przyszłego roku. 

Źródło: https://warszawa.tvp.pl/

SJ
Więcej artykułów z kategorii

Dodaj komentarz