21 maja 2024, wtorek

14 marca 2020 00:00

“Triumf, chwała i sława – arcydzieła muzyki kameralnej”

Stanisława Kostki Potockiego 10/16, Warszawa, Polska

Kwartet smyczkowy to formacja o niezwykle bogatej historii. Jak kształtowała się jego idea naprzestrzeni wieków? Czy kwartet smyczkowy istniał przed klasycyzmem?

Zapraszamy na niezwykły koncert młodego kwartetu smyczkowego instrumentów historycznych Quartetto Nero, który odkryje przed Państwem nieznane oblicze tej formacji kameralnej. Zespół specjalizuje się w wykonawstwie muzyki z epoki baroku, klasycyzmu i wczesnego romantyzmu, a swoje intrygujące brzmienie zawdzięcza grze na oryginalnych instrumentach historycznych (lub ich kopiach), z użyciem strun jelitowych i specjalnych smyczków, odpowiednich do muzyki poszczególnych epok.

W programie koncertu znajdą się zarówno utwory słynnych twórców dawnych czasów – Georga Philippa Telemanna i Josepha Haydna, jak i rzadziej wykonywane dzieła kompozytorów polskich – Adama Jarzębskiego i Karola Kurpińskiego.

Ta muzyczna podróż od baroku do romantyzmu nie tylko zaprezentuje Państwu historię powstania kwartetu smyczkowego, ale będzie również okazją, aby
doświadczyć niezwykłego brzmienia instrumentów sprzed kilkuset lat.

Forma wstępu: wstęp płatny, bilety w cenie 20 zł normalny, 10 zł ulgowy
Bilety można kupić w:
 kasie na przedpolu (żółty domek) – możliwa płatność kartą,
 przez internet: http://www.bilety.wilanow-palac.pl

Kiedy?

14 marca 2020 o godz. 00:00

Gdzie?

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
Stanisława Kostki Potockiego 10/16
02-958, Warszawa

Telefon: 22 5442 85 E-Mail: bilety@]muzeum-wilanow.pl
WWW: https://www.wilanow-palac.pl/