21 maja 2024, wtorek

13 lutego 2020 17:00

SUTW: Pani od obiadów

Wolności 27, Sokołów Podlaski, Polska

Gościem Sokołowski Uniwersytet Trzeciego Wieku będzie Marta Sztokfisz, autorka książki „Pani od obiadów. Lucyna Ćwierczakiewiczowa. Historia życia”.

Marta Sztokfisz jest dziennikarką i pisarka, autorką książek m.in. o Marku Grechucie i Jerzym Hoffmanie oraz cyklu scenariuszy filmów dokumentalnych. Była współpracowniczką m.in. Sztandaru Młodych, ITD., Kultury, Polityki, Sukcesu, Vivy i Gali, pracowała również jako wydawca telewizyjny. Przeprowadziła ponad trzysta rozmów z ludźmi świata kultury, show-biznesu i mediów. Jest autorką pięciu książek i cyklu scenariuszy filmów dokumentalnych.

? Wydawnictwo Literackie o książce:
Poznajcie polską Julię Child! Lucyna Ćwierczakiewiczowa trzęsła warszawską socjetą końca XIX wieku. Bywała na salonach, nadawała ton dyskusjom i balom. Żadna inna kobieta w Królestwie Polskim nie odniosła takiego sukcesu jak ona.

Pani Lucyna miała niespełna czterdzieści lat, a już była obiektem zachwytów, złośliwych spojrzeń i plotek. Jej 365 obiadów za 5 złotych było najchętniej czytaną polską książką tamtego okresu i zajmowało honorowe miejsce w tysiącach polskich domów, tuż obok Biblii. Nakłady kolejnych jej książek kucharskich przekraczały nakłady dzieł Mickiewicza i Słowackiego, prowadzony przez nią salon przy Królewskiej odwiedzały największe osobistości stolicy, a za roczną pensję mogła kupić trzy majątki ziemskie!

ℹ Więcej informacji na stronie: http://sokolowskakultura.pl/bedzie/?event_id1=531

? Wstęp wolny dla słuczaczy SUTW

 

Kiedy?

13 lutego 2020 o godz. 17:00

Gdzie?

Sokołowski Ośrodek Kultury i Sokołowski Uniwersytet Trzeciego Wieku
Wolności 27
, Sokołów Podlaski

Telefon: 25 787 24 38 Faks: 25 787 24 38
E-Mail: sekretariat@sokolowskakultura.pl
WWW: http://sokolowskakultura.pl/