fbpx
19 września 2021, niedziela

Warszawa

Prognoza 19 września 2021
dzień
 

Przelotny deszcz
11°C
Wiatr w porywach: 11 m/s
noc
 

Pochmurnie
6°C
Wiatr w porywach: 4 m/s
 
31 sierpnia 2018 17:30

Promocja tomiku poezji i recital Grzegorza Kucharzewskiego

Park Miejski W Ostrołęce

Serdecznie zapraszamy na promocję tomiku poezji pt. „Ziemi krzyk” i kameralny koncert Grzegorza Kucharzewskiego. Wydarzenie odbędzie się w piątek 31 sierpnia 2018, o godzinie 17:30 w Parku Miejskim w Ostrołęce (naprzeciwko Żłobka Miejskiego, gdzie mieści się tymczasowe biuro Muzeum Żołnierzy Wyklętych).
Wstęp wolny.

Grzegorz Kucharzewski mieszka, pracuje zawodowo i tworzy na Suwalszczyźnie. W swych utworach literackich sięga często do historii II wojny światowej i lat powojennych, zwłaszcza tej rozgrywającej się na terenach Polski północno-wschodniej. Podejmuje również temat tragicznych wydarzeń lipca 1945 roku, które stały się udziałem jego rodziny (Zyta Kucharzewska, siostra jego ojca była jedną z ofiar Obławy Augustowskiej).

Zrzeszony w „Związku Pamięci Ofiar Obławy Augustowskiej 1945 Roku” oraz w „Związku Piłsudczyków RP”. Odznaczony Medalem "Pro Patria" oraz Srebrnym Krzyżem Honorowym Związku Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej. Laureat wielu nagród na regionalnych festiwalach poezji śpiewanej. Uczestnik finału Festiwalu Piosenek Jacka Kaczmarskiego „Nadzieja” w 2007 r.

Książka poetycka Grzegorza Kucharzewskiego "Ziemi krzyk" ukazała się w 2018 roku nakładem Związku Literatów na Mazowszu, pod honorowym patronatem Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce (w organizacji).

Kiedy?

31 sierpnia 2018 o godz. 17:30

Gdzie?

Muzeum Żołnierzy Wyklętych

, Ostrołęka

WP-Backgrounds by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann