18 kwietnia 2024, czwartek

22 września 2018 19:00

Premiera "Dziadów" w Sierpcu

Stefanii Sempołowskiej, Sierpc, Polska

22 września o godz. 19.00 zapraszamy do Sierpca. Przy ulicy Stefanii Sempołowskiej, w ruinach XIV-wiecznego kościoła, wystawimy "Dziady" w reżyserii Marka Mokrowieckiego.

26 lat temu (11 listopada 1992) dyrektor płockiej sceny Marek Mokrowiecki przeniósł mickiewiczowski dramat na Tumskie Wzgórze w przestrzeń katedry. Inscenizacja rozpoczynała się już na zewnątrz, przed drzwiami bazyliki, ale grano właściwie wszędzie: na chórze, w nawach, na biegnącym przez środek kościoła podeście. W roku stulecia niepodległości reżyser powraca do swojej koncepcji. Tym razem „Dziady” odbędą się w scenerii starego cmentarza, gdzie pozostały fragmenty czternastowiecznego kościoła.

Płocko-sierpeckie „Dziady” otworzą nowy sezon teatralny u Szaniawskiego. Jak zapowiada reżyser – zagra cały zespół. W roli Gustawa-Konrada wystąpi Szymon Cempura. Henryk Błażejczyk, który kreował rolę Księdza Piotra, zagra ją ponownie. – Do realizacji zaprosiło nas Stowarzyszenie Nasze Zatorze, które dba o tę dzielnicę Sierpca. Chce uporządkować teren przy byłej świątyni i zwrócić uwagę na zabytek. To wyjątkowe miejsce do prezentacji Mickiewiczowskiego dramatu – mówi reżyser.

Kiedy?

22 września 2018 o godz. 19:00

Gdzie?


Stefanii Sempołowskiej
, Sierpc