13 kwietnia 2024, sobota

Warsztaty w Ciechanowie

Error!
No 'inofontresizer_widget' widget registered in this installation.

Warsztaty odbyły się 15.01.2019

Pierwszym przystankiem w nowym roku został Ciechanów. Warsztaty  zorganizowaliśmy w Ciechanowskim Ośrodku Edukacji Kulturalnej STUDIO, gdzie zebrała się grupa ponad 20 Seniorów Juniorów.

Psycholog Anna Szymczak otworzyła spotkanie wykładem na temat pamięci i stresu, który zamienił się w gorącą dyskusję. Seniorzy z chęcią dzielili się doświadczeniami z życia, zadawali wiele interesujących pytań, które niekiedy były zaskoczeniem dla wszystkich. Momentów sentymentalnych nie jesteśmy wstanie zliczyć. Dialog, który się narodził po miedzy zebranymi był czymś wyjątkowym. Wspólnie szukaliśmy odpowiedzi na pytania: Dlaczego zapominam? Jak stres wpływa na życie? W jaki sposób ćwiczyć pamięć?

Aktor Grzegorz Heromiński poprowadził lekcję wystąpienia publicznego oraz improwizacji. Każdy miał swoje 5 minut na scenie i mógł pokazać swój talent. Okazało się, że salę zapełniało grono artystów i to nie lada jakich! Komicy, piosenkarze, tancerze, poeci. Byliśmy oczarowani, jakie zdolności skrywają nasi Seniorzy Juniorzy. Na koniec pan Grzegorz skradł serca zebranych pokazem swoich umiejętności stand-up'owych. Śmiech i gromkie brawa, łzy szczęścia i wiele uśmiechu. 

Spotkanie zakończyliśmy hasłem "bezpieczeństwo w sieci". Krzysztof Dudek, w krótkiej prezentacji medialnej, pokazał jak nie paść ofiarą oszustów w internecie. Seniorzy bardzo dobrze wiedzieli o czym jest mowa, ale przypomnienie informacji nikomu nie zaszkodzi. Temat okazał się strzałem w dziesiątkę, tak jak nasza wizyta w Ciechanowie!

Dziękujemy i do zobaczenia!

SJ
Więcej artykułów z kategorii

Dodaj komentarz