24 czerwca 2024, poniedziałek

Walk4Life - Co to oznacza?

|

Error!
No 'inofontresizer_widget' widget registered in this installation.

Projekt Walk4Life opiera się o autorską metodologię „Biegun” Pana Marka Kamińskiego, którą opracował w trakcie swoich licznych podróży. Metodologia zawarta została w 10 punktach, które mają nauczyć uczestników programu jak określać i realizować własne cele, pokonywać trudności oraz spełniać marzenia.

Program zawiera również treści dotyczące zdrowego odżywiania, walki z depresją oraz wypaleniem, metody codziennej aktywności sposoby opisujące jak czerpać radość z życia. Program doceniony został przez Ministerstwo Zdrowia, które postanowiło zaangażować się w projekt ze strony finansowej. Walk4Life swoimi założeniami wpisuje się w postanowienia Narodowego Programu Zdrowia, który zakłada poprawę stanu zdrowia społeczeństwa w tym osób starszych. Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny, a oprócz podstawowych założeń dla uczestników przewidziany został także konkurs w ramach, którego uczestnicy mają szansę wygrać podróż z Panem Markiem Kamińskim na jednej z jego wypraw lub nagrodę pocieszenia w postaci smartwatcha.

Projekt organizowany jest przez Fundację Marka Kamińskiego, finansowany w ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016 – 2020.
Zapisy do projektu trwają do 10 grudnia 2018r. Rejestrować można się poprzez wypełnienie formularza online dostępnego na oficjalnej stronie internetowej projektu: www.walk4life.pl. Sam projekt rozpoczyna się w styczniu 2019 roku i planowo potrwa do końca 2020 roku.

https://plus.nto.pl/marek-kaminski-mezczyzna-ktory-odkryl-wszystko-poza-samym-soba/ar/10773920

Marek Kamiński? Kto to taki?

Marek Kamiński jest polskim polarnikiem, podróżnikiem i przedsiębiorcą. Na swoim koncie ma wiele wypraw polarnych oraz wysokogórskich, a także rejsy oceaniczne i eksploracje niedostępnych rejonów Afryki i Ameryki Południowej. Jego największym sukcesem uznaje się fakt, iż 27 grudnia 1995 roku jako pierwszy polarnik na świecie w ciągu jednego roku, bez dodatkowej pomocy, został zdobywcą obu biegunów. Jako pierwszy na świecie doszedł na nartach w ciągu tego samego roku na oba bieguny – północny w maju (wraz z Wojciechem Moskalem), a południowy w grudniu (samotnie). W 2004 r. pokonał tę samą drogę z niepełnosprawnym Jankiem Melą. W 2015 r. przeszedł pieszo Drogę św. Jakuba do Santiago de Compostela w Hiszpanii, ok. 4 tys. km – wyruszył z Królewca, spod grobu Kanta. W październiku 2017 r. odbył 200-kilometrową pieszą wędrówkę wokół Tatr – bez pozostawiania za sobą śmieci. Projekt ten (No Trace Tatra) był wstępem do wyprawy elektrycznym autem do Japonii – No Trace Expedition.

Na dzień dzisiejszy Pan Kamiński skupia się na działaniach prospołecznych organizowanych w ramach własnej fundacji, wśród których wymienić można m.in. opisany w tym artykule projekt Walk4Life.

Fundacja Marka Kamińskiego

Fundacja Marka Kamińskiego od 1996 roku pomaga chorym dzieciom i młodzieży w pokonywaniu barier i realizacji marzeń. Organizuje m.in. warsztaty rozwoju osobistego, przeprowadza program szkolenia Trenerów Metody Biegun, organizuje obozy i wyprawy dla dzieci dotkniętych przez los i dzieci w dobrej sytuacji życiowej. Dostarcza także młodszym wsparcia motywacyjnego, psychologicznego i szereg możliwości, które przed nimi stoją. Seniorom fundacja organizuje różnego rodzaju fundusze przeznaczone na rehabilitację, niezbędny sprzęt medyczny, jak również udziela wsparcia organizacyjnego, technicznego i instruktażowego dla uczestników wypraw.

Obecnym celem Fundacji jest zaangażowanie jak największej ilości osób w projekt, dzięki czemu będą w stanie osiągnąć swój osobisty sukces i pokażą na własnym przykładzie jak cieszyć się życiem w każdym wieku i każdej sytuacji życiowej!

Zachęcamy do aktywnego udziału w projekcie!

Na zakończenie, chcielibyśmy jeszcze raz najserdeczniej zaprosić wszystkich zainteresowanych, a w szczególności seniorów, do wzięcia udziału w projekcie Walk4Life. Po więcej informacji zapraszamy na stronę: www.walk4life.pl.

SJ
Więcej artykułów z kategorii |

Dodaj komentarz