24 lipca 2024, środa

Uwaga - Upadki

|

Error!
No 'inofontresizer_widget' widget registered in this installation.


Z drabiny, ze stołka, czy też z własnej wysokości - wszystkie upadki mogą nieść ze sobą konsekwencje. U osób po 65 roku życia jest to tym bardziej niebezpieczne, jeśli borykają się dodatkowo np. z zespołem kruchości.

Profilaktyka jest najważniejsza! Zalicza się do niej także sama wiadomość, że takie upadki mają miejsce i jak można przygotować się, chociażby psychicznie, na ich wystąpienie.

Wskazane byłoby ostrzec swoich bliskich, aby także byli czujni na nagłe stany utraty równowagi. Idąc po schodach, zawsze pamiętać, aby mieć poręcz na wyciągnięcie ręki w razie nagłego upadku.

Warto pamiętać o tym, że z biegiem czasu przechodzimy w spokojniejszy tryb. Zarówno ciało zmniejsza dynamikę ruchów, jak i myśli są spokojniejsze i często bardziej przemyślane. Zanim, więc informacja o upadku zostanie przetworzona przez nasz umysł i ciało, czasem leżymy już na ziemi.

W wywiadzie z prof. dr hab. n. med. Tomaszem Targowskim, prowadzonym przez Grzegorza Heromińskiego, Panowie wspominali m. in. o wskazówkach dotyczących wcześniejszego zabezpieczenia swojego najbliższego otoczenia, aby zmniejszyć ryzyko upadków. Zobaczcie na co jeszcze warto zwracać uwagę.

SJ
Więcej artykułów z kategorii |

Dodaj komentarz