fbpx
9 grudnia 2022, piątek

Warszawa

Prognoza 9 grudnia 2022
dzień
 

Przeważnie pochmurnie
2°C
Wiatr w porywach: 4 m/s
noc
 

Przeważnie pochmurno
-1°C
Wiatr w porywach: 6 m/s
 

Telemedyczna Grupa Robocza z poradnikami dla pacjentów i lekarzy

| |

Jak podkreślają klinicyści, telemedycyna stanowi ważne narzędzie w walce z koronawirusem. Zapewnia kontakt z lekarzem bez konieczności wychodzenia z domu. Aby w obecnej sytuacji dodatkowo zachęcić pacjentów i lekarzy do wykorzystywania teleporad i ułatwić im korzystanie z telemedycyny, Fundacja Telemedyczna Grupa Robocza przygotowała specjalne poradniki. Opracowania zawierają praktyczne wskazówki, jak pacjent powinien przygotować się do zdalnej konsultacji i jak powinien przeprowadzać ją lekarz.

Pobierz poradnik

Opracowania są dostępne bezpłatnie do pobrania na stronie www.telemedycyna-poradnik.pl.

Mamy nadzieję, że opracowane przez nas poradniki, zawierające odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania na temat telemedycyny, przyczynią się do rozpoczęcia korzystania z teleporad oraz podniesienia jakości i bezpieczeństwa już udzielanych w ten sposób konsultacji – mówi mec. Paweł Kaźmierczyk z Fundacji Telemedyczna Grupa Robocza.

telemedycyna

Poradniki zostały przygotowane we współpracy z czołowymi krajowymi ekspertami z zakresu e-zdrowia. Patronat nad opracowaniami objęły m.in.:  Ministerstwo Zdrowia, Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia, Rzecznik Praw Pacjenta, Naczelna Izba Lekarska, Izba Gospodarcza „FARMACJA POLSKA”, Polska Federacja Szpitali, Forum e-Zdrowia, Komisja Informatyki i Telemedycyny Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz Sekcja Elektrokardiologii Nieinwazyjnej i Telemedycyny Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

Dariusz Włosek
Więcej artykułów z kategorii | |

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP-Backgrounds by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann