15 czerwca 2024, sobota

Tajemnice mózgu i poczucie szczęścia

|

Error!
No 'inofontresizer_widget' widget registered in this installation.

Twój niesamowity mózg.


Mózg posiada wiele właściwości, z których nie zdajemy sobie sprawy. Poznanie zasobów naszego umysłu i efektywne ich wykorzystywanie może znacząco polepszyć nasze zdrowie, nastrój i zadowolenie z życia.

Psycholog Anna Szymczak - Twój niesamowity mózg.

Jak przyjemnie ćwiczyć mózg.


Czy mózg jest jednym z wielu zużywających się z wiekiem organem, czy jednak właściwie pielęgnowany może działać bezusterkowo całe życie? Spojrzenie na mózg jak na mięsień, który wytrwale ćwiczony pozwala zachować sprawność może przynieść zaskakujące efekty.

Psycholog Anna Szymczak - Jak przyjemnie ćwiczyć mózg.

Zdrowy umysł – zdrowe ciało


Skąd biorą się choroby? Coraz częściej pojawianie się chorób łączy się z czynnikami psychologicznymi czyli np. stresem. A czy można działać w drugą stronę i używać umysłu do walki z chorobą?

Psycholog Anna Szymczak - Zdrowy umysł -zdrowe ciało.

Przekonania - twój życiowy GPS


Czasami mamy wrażenie, że robimy coś, czego w ogóle nie chcemy robić lub zachowujemy się w sposób w jaki nie chcemy. Czy jest w nas coś co nami steruje? A może jednak kontrolujemy nasze wybory życiowe. Skąd się biorą i jak działają nasze programy wewnętrzne.

Psycholog Anna Szymczyk - Przekonania twój życiowy GPS.

Geny do liftingu


Dostajemy przy urodzeniu pakiet genów i czasem mamy wrażenie, że nie jest to pakiet najlepszy z możliwych. No cóż, pozostaje pogodzić się z zastałym stanem rzeczy i pokochać nasz „genowy garnitur”. Ale czy na pewno? Nowe spojrzenie na nasze genotypowe przeznaczenie daje epigenetyka i jej niesamowite odkrycia.

Psycholog Anna Szymczak - Geny do liftingu.

Czym jest szczęście


Tyle ile ludzi na świecie, tyle wyobrażeń szczęścia, zatem zdefiniowanie szczęścia wydaje się niemożliwe. A jednak badacze podjęli się tego zadania i doszli do zaskakujących wyników. Warto je poznać, bo któż z nasz nie chce być szczęśliwy.

Psycholog Anna Szymczyk - Czym jest szczęście.
SJ
Więcej artykułów z kategorii |

Dodaj komentarz