24 czerwca 2024, poniedziałek

Szukasz miejsca na relaks w ogrodzie? Sprawdzamy huśtawki ogrodowe!

Error!
No 'inofontresizer_widget' widget registered in this installation.

Ogród to prawdziwa wisienka na torcie jeżeli chodzi o aranżację domu. To miejsce, które w ciągu roku daje szansę na prawdziwy relaks oraz możliwość spędzenia czasu z rodziną. Prawdziwy potencjał ogrodu można oczywiście wykorzystać latem, gdy jest piękna pogoda oraz długi dzień.

Ogród to przede wszystkim miejsce, gdzie możemy w bardzo komfortowych warunkach odpocząć po pracy i wykonywaniu innych obowiązków. W sezonie letnim ogród pozwala chronić się przed upałem, korzystać z uroków grilla, placu zabaw, oczka wodnego, basenu ogrodowego lub trampoliny, także innego wyposażenia. Im lepiej zaplanowany i wyposażony ogród, tym większa jego funkcjonalność. Aby osiągnąć jak najlepszy efekt zdecydowanie warto zaplanować strefę relaksu, która będzie stanowić esencję ogrodu. Bardzo ciekawym rozwiązaniem na jej wyposażenie są huśtawki ogrodowe. 

huśtawka ogrodowa borneo garden point
Metalowa huśtawka ogrodowa Borneo Garden Point fot. Ogrodosfera

Strefa relaksu w ogrodzie – czym jest?

Ogród to nie tylko roślinność, kwiaty, trawa oraz dekoracje. To przede wszystkim miejsce, które powinniśmy zaaranżować, aby móc w komfortowych warunkach odpoczywać. Dzięki strefie relaksu zarówno dorośli, jak również dzieci będą mogły cieszyć się urokami ogrodu i oczywiście wspólnie spędzonym czasem. Co powinno wchodzić w skład strefy relaksu. Tu warto wymienić takie wyposażenie, jak:

- meble ogrodowe (stoły, krzesła, ławki, taborety),
- leżaki ogrodowe,
- altana ogrodowa,
- grill, wędzarnia,
- parasol ogrodowy i tym podobne.
- basen ogrodowy,
- wyposażenie dla dzieci: piaskownica, plac zabaw, trampolina, hamak.

Dużą rolę relaksacyjną odgrywa również posiadanie huśtawki ogrodowej. Ta może być wykonana z drewna bądź ze stali i przybierać naprawdę różnorodną formę.

Jak wybrać najlepszą huśtawkę ogrodową?

Wybierając huśtawkę ogrodową zdecydowanie nie warto kierować się wyłącznie ceną oraz wyglądem, choć te dwie rzeczy bezapelacyjnie są po prostu ważne. W przypadku huśtawek ogrodowych dwie najważniejsze rzeczy to przede wszystkim wytrzymałość oraz solidność wykonania. Bez tego nie ma możliwości o komfortowym użytkowaniu huśtawki.

Huśtawka przede wszystkim powinna być dopasowana do ilości osób, które mogą z niej potencjalnie korzystać. Dla rodzin zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie wybór huśtawki o większych rozmiarach, z większym siedziskiem. Dla osób, które nie posiadają dzieci polecana jest np. huśtawka z funkcją leżaka bujanego.

Jeśli zaplanowaliśmy strefę relaksu z przeważającym wykorzystaniem drewna to również wybór huśtawki z tego materiału będzie najlepszym wyjściem. Do nowoczesnych aranżacji zdecydowanie lepiej pasuje stal.

drewniana dwuosobowa huśtawka napoli
Dwuosobowa huśtawka metalowa Napoli Garden Point fot. Ogrodosfera.pl

Jakie cechy powinna posiadać funkcjonalna huśtawka ogrodowa?

Tu liczy się przede wszystkim jakość wykonania, która przekłada się na bezpieczeństwo. Najważniejszą rzeczą jest tu staranne wyważenie huśtawki oraz zastosowanie odpowiedniej konstrukcji, która zapobiegnie przewróceniu się sprzętu w trakcie użytkowania bądź silnych podmuchów wiatru.

Druga kwestia to wykonanie siedziska. Powinno być ono solidne, wygodne, zapewniające brak możliwości wypadnięcia. W zależności od modelu może być wykonane z drewna, metalu, wikliny i wykończone w różnorodny sposób.

Bardzo często zdarza się, że huśtawka stoi na zimę na dworze, nie bez znaczenia jest sposób impregnacji oraz zabezpieczenia antykorozyjnego. Powinno się tu wykorzystać dobrej klasy impregnaty powłokotwórcze i farby.

SJ
Więcej artykułów z kategorii

Dodaj komentarz