15 czerwca 2024, sobota

Staropolskie obyczaje. Szlachta doby Rzeczypospolitej - zwiedzanie z komisarzem wystawy

Jak wyglądało życie polskiego szlachcica od narodzin do śmierci? Jakimi cnotami charakteryzowała się szlachta polska, jakie stawiała przed sobą zadania oraz czym odróżniała się od innych warstw społecznych? Na te i na wiele innych pytań poznacie odpowiedzi podczas zwiedzania wystawy:„Staropolskie obyczaje. Szlachta doby Rzeczypospolitej” eksponowanej w Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie - w budynku ekspozycyjnym […]

Czytaj dalej
Warsztaty w Ciechanowie

Warsztaty w Ciechanowie

Czytaj dalej
Warsztaty w Radzanowie

Seniorzy Juniorzy w ciągłym biegu, nawet przed świętami także nie zmniejszamy tempa! Warsztaty w Radzanowie były bardzo udane, zresztą sami zobaczcie w relacji wideo!

Czytaj dalej
Zespół Kruchości - nie chodzi w nim tylko o kości

Spotkania z geriatrią, reumatologią i rehabilitacją, adresowane do pacjentów, odbywają się co miesiąc w Narodowym Instytucie Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji - najbliższe 20 grudnia 2018.

Czytaj dalej
Warsztaty w Kuczborku

Gminny Ośrodek Kultury w Kuczborku przyjął nas z otwartymi ramionami. Tamtejszy Klub Seniora odwiedziliśmy 27.11.2108. Kto nam towarzyszył?

Czytaj dalej
Zaproszenie na konferencje o Zespole Kruchości

Odbędzie się ona 30 listopada w Auli Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabiitacji w Warszawie.

Czytaj dalej
Testy senioralne

Przesiewowe testy diagnostyczne do szybkiej oceny pamięci i sprawności ruchowej u osób po 55. roku życia - bez wychodzenia z domu.

Czytaj dalej
Od łyżew przez lotnictwo po TANIEC - Władysław Łubieński

73 letni Władysław opowiada w wywiadzie o swojej miłości do tańca.

Czytaj dalej
Im nas więcej, tym weselej! Warsztaty w Żurominie

Był śmiech, zabawa i swoboda, ale nie zabrakło również skupienia, kiedy było potrzebne. Jak było na warsztatach w Żurominie? Zobaczcie relację wideo na końcu wpisu!

Czytaj dalej
Trochę uśmiechu w te ponure dni! Bieżuń 2018

Piątek 16 listopada spędziliśmy z Seniorami Juniorami w Bieżuniu. Relacja wideo z tego dnia, wraz z piękną muzyką, jak zawsze na końcu wpisu!

Czytaj dalej