fbpx
3 grudnia 2023, niedziela

The Weather


Prognoza
Dzień
 

Wiatr w porywach:
noc
 

Wiatr w porywach:
 

Staruszka przez 109 lat unikała facetów!

109-letnia kobieta, Jessie Gallan była najstarszą mieszkanką Szkocji. W styczniu 2014 roku starsza pani udzieliła wywiadu, w którym ujawniła sekret swojej długowieczności. Radziła ona wszystkim spożywanie ciepłej owsianki każdego dnia oraz, co chyba najważniejsze, unikania mężczyzn!

To nie żart. Jessie Gallan, która nigdy nie wyszła za mąż, urodziła się w maleńkim, dwupokojowym domku letniskowym, gdzie dzieliła bardzo niewielką przestrzeń z pięcioma siostrami i bratem oraz spała na słomkowym materacu.

Jessie Gallan najstarsza kobieta w Szkocji

Gallan powiedziała w wywiadzie, że sekretem długiego życia jest trzymanie się z daleka od mężczyzn. Przynoszą oni więcej kłopotów i zmartwień niż są tego warci.

Gallan pragnęła zwrócić szczególną uwagę również na to, że ma mnóstwo ćwiczeń i ruchu, codziennie je ciepłą miskę zdrowej owsianki i nigdy w swoim życiu nie wyszła za mąż.

Inna kobieta, Susannah Mushatt Jones, która została uznana za najstarszą osobę na świecie i twierdzi, że w jej przypadku jedzenie boczku jest sekretem długiego życia. Susannah zmarła w 2016 roku mając 116 lat.

Jessie Gallan odeszła w domu spokojnej starości w marcu 2015 roku, ale pozostawiła nam cenne wskazówki, które każdy z nas może wykorzystać.

żródło: https://5minutdlazdrowia.pl/

SJ
Więcej artykułów z kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP-Backgrounds by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann