15 czerwca 2024, sobota

„SENIOR NA DRODZE-PAMIĘTAJ O BEZPIECZEŃSTWIE” AKCJA INFORMACYJNO-EDUKACYJNA

Error!
No 'inofontresizer_widget' widget registered in this installation.

Badania wzroku i refleksu, przegląd techniczny roweru, doposażenie rowerów w światła o elementy odblaskowe a także znakowanie rowerów to tylko niektóre atrakcje jakie czekają na uczestników warsztatów, które odbędą się 22 lipca w Urzędzie Miasta i Gminy pt. „SENIOR NA DRODZE-PAMIĘTAJ O BEZPIECZEŃSTWIE”.

Celem tegorocznej, ogólnopolskiej akcji jest uświadamianie kierowców, rowerzystów i pieszych, jak zgodnie z zasadami – prawidłowo i bezpiecznie poruszać się po drodze, w jaki sposób stosować elementy odblaskowe i dlaczego są one tak ważne. Nasi specjaliści będą mówić także o tym, jak sprawność psychofizyczna (która z wiekiem jest coraz słabsza), ma wpływ na zdolność kierowania autem, rowerem, ale również na korzystanie z drogi jako pieszy.

Uczestnicy warsztatów, którzy przyjadą na rowerach będą mogli zostawić je w serwisie, gdzie wykonany zostanie bezpłatny, podstawowy przegląd techniczny roweru oraz jego doposażenie w obowiązkowe elementy, związane z bezpieczeństwem. Każdy goszczący na zajęciach senior, będzie mógł zweryfikować stan swojego wzroku i refleks, korzystając z przygotowanych przyrządów.

Lokalny policjant ruchu drogowego poruszy zagadnienia związane z bezpieczeństwem w danym powiecie. Podpowie na co zwracać szczególną uwagę, by zawsze bezpiecznie dotrzeć do celu.

Impreza przygotowana jest przez Ministerstwo Infrastruktury oraz Krajową Radę Ruchu Drogowego przy wsparciu Gminy Piaseczno. W tym roku spotkania seniorów ze specjalistami w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego odbędą się w 94 miejscowościach na terenie całej Polski.

Gmina Piaseczno we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Piasecznie, co roku przeprowadza w środowiskach senioralnych akcję edukacyjną dotyczącą bezpieczeństwa seniorów w domu, na zakupach, w internecie i na drodze.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.seniornadrodze.pl

Spotkamy się z seniorami 22 lipca br. o godzinie 15.00 w Urzędzie Miasta i Gminy przy ulicy Kościuszki 5.

SJ
Więcej artykułów z kategorii

Dodaj komentarz