15 czerwca 2024, sobota

Rezonans magnetyczny

Error!
No 'inofontresizer_widget' widget registered in this installation.

Rezonans magnetyczny (inaczej RM lub MRI) to nieinwazyjne badanie, która pozwala na uzyskanie pełnego obrazu tkanek i narządów człowieka. Ważną i niezwykle korzystną cechą tej metody jest brak promieniowania rentgenowskiego. Pozwala na wykrycie ognisk chorobowych we wczesnym stadium i ułatwia lekarzom postawienie trafnej diagnozy. Niestety na takie badanie często się czeka bardzo długo, a jeśli zależy nam na szybkim badaniu, nierzadko mocno uderza nas to po kieszeni.

Nowoczesne Centrum Diagnostyki Obrazowej Rex Medica to idealna alternatywa dla długiego czasu oczekiwania. Pacjentów, także na NFZ, możemy przyjąć nawet w ten sam dzień i, co ważne, nie potrzeba skierowania od lekarza. Od 12 lat wykonujemy specjalistyczne badania. Mamy na swoim koncie 145 000 wykonanych badań na 120 000 pacjentach. Największą grupą, która do nas trafia to chorzy cierpiący na różne dolegliwości bólowe lub kontuzjowani po wypadkach.

Co warto wiedzieć na temat rezonansu magnetycznego wykonywanego w Rex Medica?

  • Nie wymagamy skierowania od lekarza, jeśli badanie będzie się odbywało bez kontrastu.
  • Czas trwania jest zależny od tego, jaki narząd wewnętrzny jest przedmiotem badania, ale zazwyczaj odbywa się ono od 20 minut do godziny.
  • Podczas diagnostyki zachowywane są wszelkie procedury bezpieczeństwa oraz standardy higieny.
  • Przed przystąpieniem do badania należy zdjąć metalowe przedmioty (kolczyki, zegarki, pierścionki). Jeżeli jednak taki przedmiot znajduje się w organizmie, trzeba poinformować o tym personel.
  • Osobom, które mają rozrusznik serca lub neurostymulatory odradza się wykonywanie tego badania.
  • Po odbytej diagnostyce każdy Pacjent otrzymuje płytę z nagraniem niniejszego badania.
  • W ciągu 7 dni roboczych tworzymy opis, który można odebrać osobiście lub otrzymać na wskazany adres e-mail.
  • Opisami przebytych badań zajmują się doświadczeni lekarze.
  • Rex Medica posiada specjalistyczny rezonans dedykowany osobom cierpiącym na klaustrofobię oraz z myślą o Pacjentach ważących do 250kg. Zasadniczą różnicą jest szerszy i krótszy tunel, do którego wjeżdża badany.
  • Jeśli chodzi o badanie z kontrastem, należy przed wykonaniem go przynieść wynik na poziom kreatyniny we krwi. Najlepiej, żeby było wykonane najwcześniej dwa tygodnie przed diagnostyką rezonansem. W Rex Medica jest możliwość oznaczenia stężenia kreatyniny tuż przed badaniem. Krew pobierana jest z palca, a wyniki uzyskujemy natychmiastowo.

Rezonans magnetyczny - co zrobić, gdy poczujemy się gorzej w trakcie badania?

Każdy Pacjent przed wykonywaniem badania otrzymuje sygnalizator. Może go użyć w dowolnym momencie, gdy tylko odczuje zawroty głowy lub duszności. Nad osobą badaną czuwają lekarz i technik. Komunikacja obustronna odbywa się za pomocą mikrofonu.

Czy rezonans magnetyczny to bolesne badanie?

Niekwestionowaną zaletą tego rodzaju diagnostyki jest bezbolesność i nieszkodliwość. W RM nie stosuje się również promieniowania.

Rex Medica to innowacyjne i profesjonalne centrum, które pracuje na sprzętach najnowszej technologii. Naszym niekwestionowanym atutem są lekarze, którzy są profesjonalistami w swoich dziedzinach, udzielającymi wyczerpujących odpowiedzi na każde zadane pytanie.

Nie zwlekaj - zapisz się już dziś na rezonans magnetyczny w Rex Medica!

“Artykuł partnera”

SJ
Więcej artykułów z kategorii

Dodaj komentarz