18 kwietnia 2024, czwartek

Na ratunek włosom – poznaj przeszczep włosów Smart Graft

|

Error!
No 'inofontresizer_widget' widget registered in this installation.

Wypadanie włosów może mieć różne przyczyny i wbrew pozorom dotyka nie tylko mężczyzn. Jedną z najskuteczniejszych metod walki z łysieniem jest przeszczep włosów. W poniższym artykule przybliżamy zabieg Smart Graft – nowoczesną metodę transplantacji włosów, charakteryzującą się wysoką skutecznością i bezpieczeństwem.

Przeszczep włosów Smart Graft – czym się różni od starszych metod?

Przeszczep włosów to zabieg, który na przestrzeni lat przeszedł prawdziwą rewolucję. Na początku polegał na przeszczepieniu fragmentu owłosionej skóry głowy z jednego miejsca na inne. Wiązało się to z dużym ryzykiem odrzucenia przeszczepu oraz z widocznością blizny. Efekt był sztuczny i mało estetyczny.

Dzisiejsze metody opierają się w dużej mierze na zastosowaniu nowoczesnej aparatury, która znacznie ułatwia lekarzowi przeprowadzenie przeszczepu włosów. Do takich zabiegów należy Smart Graft, który wykonamy w warszawskiej Klinice Miracki. Polega on na przeszczepianiu pojedynczych zespołów mieszków włosowych (graftów), daje naturalne efekty i nie pozostawia blizn.

Na czym polega zagęszczenie włosów metodą Smart Graft?

Przeszczep włosów trwa kilka godzin i odbywa się przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego. Wykonuje go lekarz medycyny estetycznej. Najpierw ustala on miejsce przeszczepu oraz obszar, z którego zostaną pobrane implanty włosów. Następnie dobiera właściwą głowicę ze skalpelem, dopasowując jej średnicę do grubości włosa. Głowica, przy pomocy której pobierane są grafty działa w ruchu obrotowym, dzięki czemu procedura przeprowadzana jest szybko i komfortowo zarówno dla lekarza, jak i dla pacjenta. Co ważne, system wyposażony jest w separator uniemożliwiający wbicie igły na głębokość większą niż 1 mm – zwiększa to skuteczność i bezpieczeństwo zabiegu.

W kolejnej fazie pobrane mieszki włosowe przekazywane są poprzez zamknięty system do sterylnych pojemników, w których stworzone zostały idealne warunki do ich przechowywania. W pojemnikach utrzymywana jest stała temperatura 6-8°C oraz regulowany jest poziom nawilżenia roztworem soli fizjologicznej. Wpływa to na przeżywalność graftów oraz skuteczność całego zabiegu. Przeżywalność włosów przeszczepianych metodą Smart Graft sięga 98%, czyli wielokrotnie więcej niż w przypadku starszych metod.

Ostatni etap przeszczepu włosów Smart Graft to implantacja włosów w wybrany obszar przy użyciu precyzyjnej głowicy wyposażonej w igłę. Lekarz, używając specjalnego „pena”, wszczepia kolejne zespoły mieszków włosowych, z niezwykłą precyzją kształtując na tym etapie perfekcyjną, naturalną linię przyszłych włosów. Nowoczesna pompa zapewnia szybkość i ogromną efektywność zabiegu.

Jak wyglądają włosy po przeszczepie?

Celem leczenia łysienia jest przywrócenie gęstego i pięknego owłosienia na wybranym obszarze. Dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii włosy po przeszczepie Smart Graft wyglądają bardzo naturalnie. Linia nowej fryzury jest praktycznie nie do odróżnienia od naturalnej. Zabieg ten wpływa też na samoocenę i przywraca pewność siebie.

Trzeba jednak mieć świadomość tego, że wymarzone efekty nie pojawiają się od razu. Proces adaptacji implantów włosów trwa kilkanaście miesięcy. Włosy z przeszczepionych mieszków włosowych najpierw wypadają, a dopiero po kilku tygodniach zaczynają produkować nowe, mocne włosy. Zagęszczenie włosów widoczne jest po upływie 3-4 miesięcy, a o bujnej fryzurze można mówić po roku lub półtora.

Więcej o przeszczepie włosów dowiesz się od ekspertów z warszawskiej Kliniki Miracki – zapraszamy do kontaktu.

Artykuł Partnera.

Dariusz Włosek
Więcej artykułów z kategorii |

Dodaj komentarz