15 czerwca 2024, sobota

Płocczanin Mistrzem Polski Seniorów w modelarstwie kosmicznym

|

Error!
No 'inofontresizer_widget' widget registered in this installation.

Wojciech Krzywiński wywalczył złoty medal Mistrzostw Polski Seniorów w modelarstwie kosmicznym. Jego model dwustopniowej, zmechanizowanej rakiety Ariane 3v17 okazał się bezkonkurencyjny.

Płoccy modelarze z Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej zdobywają medal za medalem. Niedawno opisywaliśmy jak Marek Dąbrowski wywalczył tytuł Mistrza Polski w modelach F4C, a Wojciech Krzywiński utrzymał pozycję lidera w Pucharze Polski zmagań modelarzy rakietowych.

fot. facebook.com Stowarzyszenie Aeroklub Ziemi Mazowieckiej

Teraz Wojciech Krzywiński znowu pokazał, że nie ma sobie równych pośród modelarzy kosmicznych i wywalczył tytuł Mistrza Polski Seniorów. Podczas Mistrzostw Polski Modeli Kosmicznych dla Seniorów i Juniorów we Włocławku, płocki zawodnik wystartował ze zmechanizowaną makietą Ariane 3 V17 w skali 1:45.

Tym razem model spotkał się z najwyższą oceną sędziowską pośród jedenastu makiet seniorów, uzyskując 549 pkt. Drugie miejsce zajął Saturn V Tokarczyka z Muszyny. Tuż za nim znalazł się debiutujący Traiblazer Goryczki z Mielca. Do walki o podium czaiło się osiem modeli przygotowanych do lotów trzystopniowych, niewiele różniących się ocenami statycznymi. Miało to być sposobem na dwustopniową Ariane płockiego zawodnika – relacjonuje Aeroklub Ziemi Mazowieckiej w Płocku.

fot. facebook.com Stowarzyszenie Aeroklub Ziemi Mazowieckiej

Dla Wojciecha Krzywińskiego jest to już 48. medal Mistrzostw Polski Seniorów w modelarstwie kosmicznym.

Źródło: http://petronews.pl

SJ
Więcej artykułów z kategorii |

Dodaj komentarz