18 kwietnia 2024, czwartek

Piszesz coś do szuflady? Wydaj książkę! Teraz to prostsze!

Error!
No 'inofontresizer_widget' widget registered in this installation.

Piszesz coś "do szuflady"? Coś w rodzaju książki czy pamiętnika? A może takie tam wspomnienia, by nie uleciało to co w Twoim życiu było najważniejsze? Dla dzieci, dla wnuków, a może dla potomności?
A czy nie pojawiała Ci się myśl, aby to wydać w formie książki? Ale jak to, przecież nie jestem pisarzem, a poza tym jak się do tego zabrać? Nic z tych rzeczy - dzisiaj jest to możliwe!

Cztery drogi do wydania własnej książki:

 1. Twoja książka może być wydana przez tradycyjne wydawnictwo - to długa droga i książka zostanie wydana jeśli wydawnictwo uzna, że książka się sprzeda. Do tego nie zarobisz na tym wiele, o ile w ogóle, a jakiekolwiek środki spłyną po długim czasie. No i trzeba by znaleźć takie wydawnictwo i ich do tego przekonać. Szanse są niewielkie.
 2. Twoja książka może być wydana przez wydawnictwo, które oferuje wydawanie książek na zlecenie - raczej w niewielkim nakładzie i przy całych Twoich kosztach, nie mając znaczącego wpływu na formę książki. Też nie brzmi zachęcająco, choć i to można rozważyć.
 3. Sam możesz założyć własne wydawnictwo - hm, to raczej mało realne i opłacalne.
 4. Wydasz swoją książkę w Systemie Wydawniczym Fortun wraz z Wydawnictwem Poligraf - to właśnie polecamy! A dlaczego? O tym krótko w dalszym ciągu artykułu.

W skrócie - jak to działa:

 • Masz napisany jakieś wspomnienia, powieść, historię, poezję, biografię i ... marzenie aby wydać to w formie książki!
 • Kontaktujesz się z Wydawnictwem Poligraf klikając prośbę o bezpłatny raport "Jak Wydać Książkę".
 • Raport opisuje jak wydać książkę przy pomocy Wydawnictwa Poligraf i z czym się to wiąże. W ten sposób dowiesz się szczegółów, które pomogą Ci podjąć decyzję czy warto i czy to może być dobra oferta dla Ciebie.
 • Wydawnictwo ocenia próbkę Twoich tekstów, wycenia ile książka może mieć stron i ile będzie kosztowała, a potem zajmuje się całą resztą, włącznie ze sprzedażą książki w znanych sieciach księgarni (m.in. Empik).
 • Wydawnictwo Poligraf gwarantuje Ci, że to będzie taka książka, jaką sobie wymarzyła(e)ś – zajmuje się całym procesem wydawniczym (od korekty czy redakcji, nadania numeru ISBN, poprzez skład, indywidualny projekt okładki, druk, logistykę, po dystrybucję i rozliczenia – aktualną sprzedaż możesz śledzić w naszej Strefie Autora).
  Nie obawiaj się – Twój tekst będzie chroniony przez prawo autorskie i w 100% bezpieczny.
 • Jedyny problem to konieczność wyłożenia jakiejś kwoty na początek. Inwestujesz swoje środki na wydanie książki ale ... od każdej sprzedanej książki masz 75% ceny zbytu. Przykładowo jeśli cena w księgarni wynosi 40 zł, to zwykle marże hurtowni i księgarni są na poziomie 50% czyli tutaj 20 zł. A więc Ty otrzymujesz 75% od ceny zbytu czyli od 20 zł, tj. 15 zł. Pamiętajmy, że na początek Twój koszt wyłożenia był na poziomie np.10 zł za wyprodukowanie 1 egzemplarza. Szczegółowe kalkulacje otrzymasz od Wydawnictwa Poligraf przed podjęciem decyzji o wydaniu książki.
 • Przy nakładzie 1 tys egzemplarzy inwestujesz np. 10 tys zł a po sprzedaży całego nakładu otrzymujesz 15 tys zł. Czyli nie dość, że Twoja książka ukaże się na rynku wydawniczym, to jeszcze możesz zarobić! Ale spokojnie, warto zachować powściągliwość i rozsądek. Nikogo nie namawiamy, wszak tu w grę wchodzą Twoje środki, tylko zachęcamy do zapoznania się z tą propozycją, którą uważamy za godną rozważenia. Nie zawsze cały nakład się sprzeda, bo nie każda książka okazuje się bestsellerem. Ale można w ten sposób wydać książkę i jeszcze spora część kosztów się zwróci, a przy odrobinie szczęścia nawet wyjdziemy na plus. Tak czy inaczej, to ciekawy sposób zaistnienia i pozostawienia po sobie śladu.

Jeśli choćby przez myśl Ci przejdzie, że warto by wydać swoje wspomnienia, historie, porady czy inną formę Twojej twórczości w formie książki albo jeśli już coś masz rozpoczęte, co może stać się Twoją książką, którą każdy będzie mógł kupić w księgarni - warto zapytać się o szczegóły i poprosić Wydawnictwo Poligraf o bezpłatne wskazówki.

Zachęcamy! Powodzenia!

A może znasz kogoś komu można doradzić w jaki sposób może wydać swoją książkę?

Jeśli tak, przekaż mu tę wiadomość.

SJ
Więcej artykułów z kategorii

Dodaj komentarz