18 kwietnia 2024, czwartek

Pies czy kot? Który jest najlepszym przyjacielem dla seniora

|

Error!
No 'inofontresizer_widget' widget registered in this installation.

Pies czy kot?

Pies czy kot? Koty i psy to najpopularniejsze zwierzęta domowe seniorów. Psy są łatwe w pielęgnacji i łatwo się z nimi "dogadać". Utrzymują seniorów zdrowych i towarzyskich, podczas gdy koty robią to samo, ale w mniejszym stopniu. Posiadanie kota i psa ma jednak pewne wady. Niektórzy seniorzy wolą nie posiadać zwierząt domowych, ponieważ są one drogie i wymagają pielęgnacji. Inni nie lubią kotów i uważają je za zbyt niezależne. Ostatecznie koty i psy są świetnymi towarzyszami dla seniorów, o ile właściciel chce się nimi zająć.

Z psem bezpieczniej

Antek i Pola

Psy są idealnymi zwierzętami domowymi dla seniorów, ponieważ są czyste i łatwe w pielęgnacji. Psy są bardzo głośne, co pomaga zapobiegać samotności w domu. Poinformują swoich właścicieli, jeśli coś jest nie tak, a także przyjdą na wezwanie. Psa można nauczyć aportowania takich przedmiotów jak gazety lub jakiejkolwiek psiej zabawki, co pomaga starszym zachować aktywność. Są również doskonałymi psami stróżującymi, które odstraszają niechcianych gości. Pies sprawia, że ​​niechciani goście nie wchodzą do domu, a w sąsiedztwie panuje spokój. Pies sprawia, że ​​seniorzy czują się bezpieczniej, co pomaga im w ich zdrowiu psychicznym.

Kot mniej wymagający

Basza - leśny norweski

Koty są również doskonałym wyborem dla seniorów, ponieważ pomagają utrzymać dom w czystości. Seniorzy, którzy mają problemy z poruszaniem się, mogą nie być w stanie regularnie sprzątać swojego domu. Trzymanie kota w domu zapewnia np. czyszczenie przez zwierzaka podłóg. Posiadanie kota oznacza również, że seniorzy nie muszą martwić się o sprzątanie po psie, gdy nie ma ich w domu. Posiadanie kota pomaga w utrzymaniu ogólnej czystości mieszkania seniorów, ponieważ mogą one łatwo posprzątać po swoim pupilu.

Oprócz dbania o zdrowie seniorów, koty mogą również służyć im jako towarzysz. Wielu seniorów jest samotnych i czasami może czuć się samotne w ciągu dnia. Posiadanie kota domowego pomaga złagodzić samotność, zapewniając towarzystwo, gdy jego rodzina jest poza domem. Wielu seniorów woli mieć kota od psa, ponieważ psy mogą być terytorialne i nadmiernie szczekać.

Pies czy kot?

Nie wszyscy podzielają ten sam pogląd na temat zwierząt domowych. Niektórzy ludzie nie lubią kotów lub uważają je za szkodniki, więc ich posiadanie jest niewygodne. Ludzie, którzy nie lubią kotów, mogą nie chcieć się nimi opiekować. Poza tym, że nie lubią kotów, niektórym ludziom może być trudno przystosować zwierzęta do ich stylu życia. Psy mogą nadmiernie szczekać, co może przestraszyć dzieci lub innych gości w późnych godzinach. Osoby, które nie mają czasu na opiekę nad zwierzętami, mogą uznać, że nie stać ich na nie ze względu na koszty utrzymania lub czas spędzony na ich wyprowadzaniu.

Pomimo pewnych wad, takich jak codzienna pielęgnacja, opieka, sprzątanie lub znajdowanie czasu na spacery, posiadanie kota lub psa może być świetne dla aktywności seniorów i ich dobrego samopoczucia. Aby zwierzęta były korzystne dla seniorów, seniorzy muszą chcieć sprzątać po swoich pupilach, regularnie je wyprowadzać i zapewniać im odpowiednią opiekę.

Seniorzy Juniorzy
Więcej artykułów z kategorii |

Dodaj komentarz