Życie będzie wyglądało dokładnie tak, jak my na to pozwolimy. Poznajcie niesamowite kobiety, które przeżywają kolejną młodość, obalając wszelkie stereotypy dotyczące starości. Pokolenie silver generation jeszcze nigdy nie miało tak pięknej twarzy.
Baddie Winkle
Kto powiedział, że media społecznościowe są tylko dla młodych ludzi? Z pewnością ten, kto nigdy nie słyszał o Baddie Winkle. Poczynania tej 90-latki codziennie na Instagramie śledzi ponad milion osób. Dlaczego? Bo Winkle pokazuje, że starość to jedynie stan umysłu. Kocha szampana, słucha hip-hopu i reklamuje różne marki na równi z nastolatkami. Uwielbia się przy tym odważnie ubrać, obalając wszystkie stereotypy.
Baddie Winkle tak naprawdę nazywa się Helen Van Winkle. Konto na Instagramie pomogła założyć jej wnuczka, aby pomóc babci zająć czymś myśli po śmierci jej męża. Z początku niewinna zabawa przerosła jednak oczekiwania ich obu. Konto okazało się również przepustką do sławy poza internetem. Winkle pojawiła się m.in. na czerwonym dywanie podczas gali MTV Video Music Awards. Na pytanie “po co jej sława?”, odpowiada, że chce inspirować swoich rówieśników i pokazać im, że mogą robić wszystko, na co tylko mają ochotę.
Helena Norowicz
Ta 84-letnia dziś modelka jest pierwszą tak znaną seniorką, która pojawiła się w licznych kampaniach modowych po 80. roku życia. Wszystko za sprawą dwóch polskich marek modowych – Nenukko i Bohoboco, których reklamy z Norowicz okazały się wielkim sukcesem. Norowicz ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Łodzi niemal 60 lat temu i przez ponad czterdzieści lat występowała na deskach najlepszych polskich teatrów. Szerszej publiczności dała się poznać jednak jako modelka. Jej niebanalna uroda, która z wiekiem niczego nie utraciła, okazała się ponowną przepustką do późnej kariery w świecie mody. Choć Norowicz zawsze – jak przyznała – interesowała się modą i lubi dobrze wyglądać, w ubraniach polskich marek wygląda wręcz zjawiskowo. Sukces kampanii modowych zaowocował również interesującymi angażami. Aktorka pojawiła się na okładkach magazynów, a także w odcinkach seriali takich jak: “Na Wspólnej”, “Plebania”, “Na dobre i na złe”, czy w bijącym popularność serialu “Barwy szczęścia”.
Masako Wakamiya
Kiedy Masako Wakamiya była nastolatką, nikt nie wyobrażał sobie, że za kilkadziesiąt lat, świat oszaleje na punkcie smartfonów. 83-letnia dziś Wakamiya z pewnością nie sądziła też, że stworzy własną aplikację na iPhone’a. Japonka dała się porwać cyfrowemu światu, ale uznała, że zbyt mało jest aplikacji dla ludzi w jej wieku. Ruchy palców osób starszych są wolniejsze, stąd często nie mogą korzystać ze wszystkich dostępnych funkcji. Wakamiya postanowiła stworzyć rozrywkową aplikację, która sprawi, że jej rówieśnicy wezmą do ręki smartfony. Pół roku później powstała gra “Hinadan”, która jest przystosowana do systemu iOS. Nawiązuje ona do tradycyjnego japońskiego festiwalu Hinamatsuri, który oznacza dzień lalki. Użytkownicy aplikacji mają więc za zadanie udekorować lalki i ustawić je w prawidłowej pozycji, aby nawiązywały do Hinamatsuri. Obecnie Japonka uczy innych seniorów, jak używać komputera i korzystać z internetu, a także pisze własne podręczniki PC, gdyż te dostępne na rynku, jej zdaniem, są nudne.