21 maja 2024, wtorek

Ozdoby świąteczne - nie tylko na choinkę!

Error!
No 'inofontresizer_widget' widget registered in this installation.

Ozdoby świąteczne: klasyczne czy inspirowane najnowszymi trendami? W zasadzie jedno nie wyklucza drugiego. Jeśli więc chcesz, by w Twoim domu było czuć świąteczny klimat, postaraj się o ozdobienie nie tylko choinki. Święta to czas na to, by puścić wodzy fantazji!

Photo by Carolyn V 

Stroik

Stojąc na środku stołu, jest przyciągającą wzrok ozdobą do posiłków. Do najprostszego wystarczy gałązka z drzewa igielnego, świeczka i bombki. Możesz też zrobić go w stylu naturalnym: wykorzystać szyszki, suszone plastry cytryny, laski cynamonu, gałązki, itp.

Photo by Mariana B. 

Jeśli natomiast masz zacięcie rękodzielnicze, proponujemy zrobienia stroika na bazie samych bombek sklejonych klejem na gorąco i ozdobionego samymi lampami.

Ciekawym pomysłem jest również wykonanie stroika z kwiatu poinsecji. Wystarczy dodać do niej kilka bombek, żeby nabrała świątecznego klimatu!

Photo by monicore 

Wieniec do zawieszenia

Podobnie jak ze stroikiem, tradycyjny jest wykonany z gałązek igielnych ułożonych w krąg. Można na nim wieszać bombki i łańcuchy albo inne ozdoby.

Dla osób, które lubią minimalizm, ciekawym pomysłem jest zrobienie wieńca z wikliny, przystrojonego kilkoma tylko ornamentami. Dla ambitnych mamy również propozycję zrobienia wieńca tylko z szyszek i gałęzi - będzie pięknie ozdabiał drzwi!

Choinka styropianowa

Choinka wykonana na bazie styropianowego stożka jest bardzo dobrą propozycją szczególnie dla osób, które nie mają miejsca na prawdziwą choinkę. Styropianowe stożki można kupić w większości sklepów plastycznych, a czasem również w pasmanteriach. Można ją owinąć: sizalem, wstążkami, łańcuchem (bardzo ciasno, by nie było prześwitów) - i przykleić klejem lub przytwierdzić szpilkami.

Photo by Gary Spears 

W kwestii ozdabiania, podobnie jak przy ubieraniu żywej choinki - ogranicza nas tylko wyobraźnia! Można więc poszaleć z kolorami lub wykorzystać tylko dwa kolory (serwisy dotyczące urządzania domów sugerują, że w tym roku kolor złoty będzie modny - np. w zestawieniu z granatowym, szmaragdowym albo czerwonym kolorem), albo też skupić na jednym (biel wciąż króluje wśród świątecznych ornamentów).

Akcenty świąteczne

  • Lampki / świeczki / lampiony

Zapalone wieczorem, w towarzystwie innych elementów (np. szyszki, bombki, wstążki z mikołajkowym motywem) nadadzą domowi szczególnego nastroju - zwłaszcza wieczorem!

  • Zawieszki

W sklepach już od jakiegoś czasu jest mnóstwo ciekawych propozycji do zawieszenia na choinki - ale nie tylko! Bałwanki, reniferki czy śnieżynki będą się równie dobrze prezentować na oknie lub nawet zwisające z półek.

Photo by Peter Fazekas 
  • Materiały

Warto też zastanowić się nad przystrojeniem na tę okazję mebli w tkaniny z akcentami świątecznymi: zmienić narzutę na kanapie, poszewki na poduszce lub obrus na stole.

  • Oryginalny pomysł

A może w świąteczne ozdoby przystroić coś, co na co dzień nie kojarzy się z Bożym Narodzeniem? Użyj swojej kreatywności i zaskocz rodzinę i znajomych oryginalnymi ozdobami na te Święta!

Photo by Alex Fu 

źródło: domyseniora.pl

SJ
Więcej artykułów z kategorii

Dodaj komentarz