15 czerwca 2024, sobota

Oszczędności emeryta - zniżki w muzeach, teatrach i na loty samolotem

Error!
No 'inofontresizer_widget' widget registered in this installation.

Wiek emerytalny uprawnia do wielu zniżek występujących w wielu sferach życia. Są to przede wszystkim zniżki komunikacyjne ale nie tylko. Gdzie emeryt może znaleźć ofertę korzystną dla siebie?

Muzea i teatry

Emeryci, renciści oraz osoby niepełnosprawne wraz ze swoimi opiekunami mają ustawową zniżkę na wejściówki do wszystkich muzeów państwowych. Wysokość tych ulg nie jest jednak określona w ustawie, przez co jej wysokość oraz dni, w których obowiązuje ustalana jest indywidualnie przez dyrektora poszczególnych placówek muzealnych.

Teatry nie są objęte żadnym ustawowym obowiązkiem zniżek. Tańsze bilety na spektakle są uzależnione wyłącznie od samego szefostwa teatru. Obecnie przy dużej liczbie powstających nowych, prywatnych teatrów często można spotkać ciekawą ofertę promocyjną kierowaną do poszczególnych grup wiekowych, przede wszystkim studentów oraz emerytów, rencistów i niepełnosprawnych.

O zniżkach obowiązujących w muzeach i teatrach najłatwiej dowiedzieć się na stronach internetowych oraz w kasach biletowych.

Bilety lotnicze

Na przeloty pasażerskie emeryt może uzyskać zniżkę w Polskich Liniach Lotniczych LOT. Oferują one pule biletów, po specjalnej cenie, dedykowanych dla seniorów. Do tych biletów mają prawa osoby, które ukończyły 60 rok życia. Zniżki są udzielane w kwocie maksymalnie do 25 proc. ceny biletu i obejmują przede wszystkim loty do Stanów Zjednoczonych, Kanady oraz Izraela. Bilety te należy zarezerwować z odpowiednim wyprzedzeniem. Można to uczynić zarówno za pomocą Internetu jak i tradycyjnie w kasie na lotnisku.

Zagraniczne, prywatne linie lotnicze również posiadają promocje. Są one jednak sezonowe i nie zawsze zależą od wieku klienta.


SJ
Więcej artykułów z kategorii

Dodaj komentarz