15 czerwca 2024, sobota

Orkiestra z Chmielnej zaprasza na jubileuszowy koncert

|

Error!
No 'inofontresizer_widget' widget registered in this installation.

Orkiestra z Chmielnej zaprasza na jubileuszowy koncert

W sobotę, 16 września 2023 r., na Rynku Starego Miasta w Warszawie odbędzie się wyjątkowy koncert z okazji 95-lecia istnienia Orkiestry z Chmielnej. Urodzinowy koncert rozpocznie się o godzinie 17.00.

Orkiestra z Chmielnej

Zespół, który powstał w 1928 r. z inicjatywy braci Władysława i Eugeniusza Jaworskich, jest jednym z najstarszych i najbardziej znanych warszawskich zespołów muzycznych1.

Orkiestra z Chmielnej znana jest z wykonywania popularnych przed laty utworów muzycznych na ulicach i placach stolicy. W czasie okupacji Orkiestra wykonywała piosenki, które dodawały otuchy, zagrzewały do walki, pozwalały Polakom przetrwać ten trudny czas. Po wojnie Orkiestra kontynuowała swoją działalność artystyczną, biorąc udział w wielu imprezach kulturalnych i patriotycznych.

Wyjątkowy koncert

Koncert jubileuszowy będzie okazją do wspólnego śpiewania i tańczenia przy dźwiękach akordeonu, skrzypiec, gitary, mandoliny i innych instrumentów. Orkiestra z Chmielnej zaprezentuje swoje największe przeboje, takie jak „Warszawo ma”, „Już taki jestem zimny drań”, „Warszawa da się lubić”, „Panna Andzia ma wychodne”, „U cioci na imieninach”. Na scenie pojawią się goście oraz tancerze. Koncert rozpocznie się o godzinie 17:00 i potrwa około trzech godzin. Wstęp jest wolny.

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników muzyki i historii Warszawy na ten niepowtarzalny koncert. Niech żyje Orkiestra z Chmielnej!

Organizatorzy

Partnerzy

Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa MazowieckiegoPartnerem wydarzenia jest Dzielnica Śródmieście m. st. Warszawy

SJ
Więcej artykułów z kategorii |

Dodaj komentarz