15 czerwca 2024, sobota

Laser Cutera Enlighten PICO – nowoczesny sposób na młodszy wygląd

Error!
No 'inofontresizer_widget' widget registered in this installation.

Młody wygląd to dla wielu z nas oznaka atrakcyjności, a jednocześnie czynnik znacznie poprawiający samopoczucie. Dlatego staramy się zatrzymać nieubłaganie upływający czas, a nawet cofnąć efekty jego działania. Jednym z najskuteczniejszych, a przy tym wyjątkowo chętnie wybieranych sposobów jest laseroterapia. Ogromne znaczenie ma tu również wybór samego lasera. Pragniesz naprawdę spektakularnych rezultatów? Dowiedz się więcej o laserze Cutera Enlighten PICO!

Jak działa laser Cutera Enlighten PICO?

Laser Cutera to z pewnością urządzenie niezwykłe, nie tylko wyjątkowo skuteczne, lecz także wielofunkcyjne. Zapewnia ono specjaliście ogromne możliwości doboru parametrów zabiegu dzięki aż 3 długościom wiązki (532nm, 670nm i 1064nm), możliwości ustawienia czasu trwania impulsu (pikosekunda lub nanosekunda) oraz opcji wyboru trybu pracy – frakcyjnego bądź klasycznego. To ogromna wygoda dla lekarza i fantastyczne rezultaty dla pacjenta!

Urządzenie to wykorzystywane jest przede wszystkim w dwóch typach zabiegów: usuwaniu blizn, szczególnie tych atroficznych oraz rozstępów, a także odmładzaniu twarzy, obejmującym głównie poprawę napięcia skóry i likwidację zmarszczek.

Jak przebiega odmładzanie laserem Cutera Enlighten PICO?

Sam zabieg odmładzający z wykorzystaniem lasera opiera się na wywoływaniu przez jego wiązkę kontrolowanych uszkodzeń tkanki. Zapewnia to efekt naturalnej, a jednocześnie intensywnej przebudowy skóry, co pozwala osiągnąć spektakularne, pozbawione sztuczności rezultaty – podkreślają eksperci Bieńkowscy Clinic.

Cała procedura rozpoczyna się od starannego odtłuszczenia i oczyszczenia skóry w obszarze zabiegowym. Następnie w tym miejscu nanosi się żelem z tetrakainą, który działa znieczulająco. Jeśli zabieg wykonywany jest na obszarze twarzy, zasłaniane są również oczy, na które nakładany jest specjalny ochraniacz. Aby zapewnić jeszcze większy komfort, podczas wykonywania procedury skóra jest delikatnie chłodzona, na przykład, jak w przypadku kliniki Bieńkowscy Clinic, za pomocą systemu Zimmer®.Po zakończonym zabiegu na jego okolice nakładany jest krem ochronny i łagodzący.

Pierwsze efekty odmładzania laserem Cutera widoczne są dość szybko, bo już po kilku tygodniach, a jednocześnie poprawiają się z każdym zabiegiem. Sama rekonwalescencja trwa około 1-2 dni (w tym czasie zwykle występują drobne wybroczyny w miejscach działania lasera), chociaż pewne objawy mogą utrzymywać się odrobinę dłużej – zaczerwienienie i ściemnienie naskórka mogą utrzymywać się do 4 dni, a ewentualne grudkowate zmiany z towarzyszącym im świądem do około 3 dni. Zabieg można powtarzać co 4 tygodnie.

Przeciwwskazania i przygotowanie do zabiegu laserem Cutera

Sama procedura z użyciem lasera Cutera nie wymaga szczególnego przygotowania, zaleca się jedynie, aby skóra nie była opalona czy przyciemniona samoopalaczem. Nie powinno się też przeprowadzać jej w przypadku pacjentów, którzy stosują leki lub zioła światłouczulające.

Zabiegi laserowe mają też swoją listę przeciwwskazań, której należy przestrzegać. Do najczęstszych należą:

  • aktywna opryszczka;
  • stany zapalne skóry;
  • arytmia;
  • rozrusznik serca;
  • ostra niewydolność krążeniowa;
  • nieuregulowana cukrzyca;
  • epilepsja;
  • okres ciąży i karmienia piersią;
  • nadwrażliwość na światło;
  • skłonność do powstawania bliznowców i keloidów.

Pamiętaj jednak, że o kwalifikacji do zabiegu zawsze decyduje lekarz.

Zalecenia po zabiegu laserem Cutera

Już po kilku dniach od przeprowadzenia odmładzania laserem Cutera można wrócić do swoich stałych czynności i zwykłego trybu życia. Należy jedynie przestrzegać kilku ważnych zasad. Najważniejsze to z pewnością unikanie słońca, sauny i nadmiernego wysiłku fizycznego, a także nawilżanie i łagodzenie skóry specjalnymi, zaleconymi przez lekarza preparatami. Warto również używać produktów wspomagających przebudowę skóry, które powinien zalecić specjalista.

Doskonałe opinie o odmładzaniu laserem w Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy, jego bezinwazyjność i doskonałe efekty z pewnością zachęcają do zdecydowania się na zabieg. Sądzisz, że może to być dobry wybór również dla Ciebie? Koniecznie umów się na konsultację w profesjonalnej klinice i sięgnij po młodszą i piękniejszą skórę.

Artykuł partnera.

Dariusz Włosek
Więcej artykułów z kategorii

Dodaj komentarz