21 maja 2024, wtorek

Kiedy koniec noszenia maseczek?

Error!
No 'inofontresizer_widget' widget registered in this installation.

W całym kraju od 16 kwietnia 2020 roku wszedł w życie obowiązek zakrywania twarzy w przestrzeni publicznej, między innymi w autobusach, parkach czy sklepach. Także na ulicach. Coraz głośniej mówi się, że z końcem maja niektóre obostrzenia mogą zostać zniesione.

Do kiedy trzeba będzie nosić maseczki na twarz?

Na razie nie ma konkretnych informacji co do terminu obowiązywania maseczek w miejscach publicznych. Nowe informacje w sprawie pojawiły się w połowie maja. Dni obowiązkowego noszenia maseczek w każdym miejscu są już jednak policzone.

Pixabay

Wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski zapowiedział,że złagodzenie nakazu zakrywania ust i nosa może nastąpić już w ciągu najbliższego tygodnia. Zaznaczył jednak, że w podjęciu ostatecznej decyzji znaczące będą statystyki zakażenia koronawirusem, zaś samo łagodzenie obowiązku noszenia maseczek lub zakrywania twarzy w inny sposób może dotyczyć jedynie niektórych województw lub powiatów.

Obowiązek noszenia maseczek ma jednak zostać poluzowany, a nie zniesiony. Nadal maseczki będziemy musieli nosić chociażby w sklepach, galeriach handlowych, środkach komunikacji czy u fryzjera.

SJ
Więcej artykułów z kategorii

Dodaj komentarz