24 lipca 2024, środa

Jesień to sezon na zdrowe odżywianie

|

Error!
No 'inofontresizer_widget' widget registered in this installation.

Jesień - dobry czas na zdrowe odżywianie

Podstawą naszego życia jest dobre zdrowie! Wbrew pozorom jest łatwe łatwe w utrzymaniu pod warunkiem, że dobrze się odżywiamy. Zdrowe odżywianie to podstawa zdrowia, dlatego musimy o nie dbać przez cały rok. Większość z nas na co dzień nie skupia się na diecie, a jednak warto zmienić dietę w czasie jesieni. Po słonecznym lecie większość z nas czuje się lepiej, jesteśmy naładowani słońcem i wydaje się nam, że taki stan pozostanie z nami na długo - niestety tak nie jest!

Jesień to najlepszy czas na zdrowe odżywianie, na zmianę diety, ponieważ żywność jest tańsza, a zdrowsze produkty - warzywa i owoce są tańsze i łatwo dostępne.

Jesień to idealny czas na zdrową dietę. To koniec lata i żniwa. Rolnicy sprzedają swoje produkty po niskich cenach, co sprawia, że są one dostępne prawie dla każdego. Wiele restauracji oferuje również niedrogie opcje wegetariańskie o tej porze roku. Dlatego korzystanie z oferty takich restauracji to sposób na utrzymanie zdrowia bez większych nakładów finansowych. Dodatkowo jesień to dobry czas na aktywność fizyczną i łatwą rekreację np: przy pracy w ogrodzie, podczas spacerów lub zajęć treningowych. Te zajęcia pomogą nam spalić nadmiar zgromadzonych kalorii, ale też mogą być zabawne i pomogą zrelaksować się po męczącym dniu.

Dbanie o zdrowe odżywianie

Dbanie o zdrowie w lecie jest o tyle łatwe, że mamy dostęp do sezonowych owoców i warzyw które goszczą na naszych stołach. Jednak zdrowe odżywianie latem może być trudne, ponieważ jest gorąco, a dla ochłodzenia jemy i pijemy zimne napoje i potrawy. Dla naszego organizmu jedzenie zimnych potraw jest niestety obciążeniem, a podczas wysiłków fizycznych jesteśmy spoceni i czujemy się przegrzani. Niestety ale wraz z potem tracimy elektrolity m.in chlor, magnez, sód, potas, wapń, a ich niedobór jest powodem wielu dolegliwości i chorób. Dlatego zadbajmy o to by zdrowo się odżywiać jesienią. 

Łatwo jest zachować zdrowie jesienią, ponieważ jedzenie jest tańsze, a zdrowsze produkty są łatwo dostępne. Nie musisz wydawać tyle pieniędzy na żywność, ponieważ rolnicy nie sprzedają tak dużo produktów o tej porze roku. Pozwala to zaoszczędzić pieniądze, jedząc dużo pożywnej żywności po obniżonych kosztach. Dodatkowo, wiele osób je mniej w zimie ze względów zdrowotnych – więc teraz jest dużo jedzenia dla wszystkich po niższych cenach niż latem.

fot. Ella Olsson - Pexels

Dobre samopoczucie i witalność

Jesień to świetna pora roku na zdrową dietę, ponieważ łatwo jest być aktywnym i dobrze się odżywiać bez „wydawania majątku” i przegrzewania. Powinniśmy jeść zdrowiej w okresie jesiennym dla maksymalnego dobrego samopoczucia i witalności! Każdy z nas może czerpać korzyści ze zdrowego odżywiania, bez względu na to, kiedy to robi, jednak dieta na jesień to naładowanie organizmu witaminami i minerałami na zimę.

Redakcja SJ

Dariusz Włosek
Więcej artykułów z kategorii |

Dodaj komentarz