Według naukowców z Uniwersytetu Edynburskiego znajomość dwóch lub więcej języków może spowolnić spadek funkcji poznawczych, który postępuje wraz z wiekiem. Sięgnij po jedną z tych aplikacji i opanuj język obcy.
HelloTalk
HelloTalk aplikacja społecznościowa, która zrzesza miłośników nauki języków obcych oraz pozwala im wymieniać się umiejętnościami. Podczas rejestracji użytkownik wskazuje swój język ojczysty i określa poziom umiejętności języka, który chce szlifować. Następnie uzupełnia profil między innymi o swoje zainteresowania i cele językowe.
Algorytm aplikacji łączy użytkownika z osobami o podobnych zainteresowaniach i celach językowych. HelloTalk jest aplikacją skierowaną do bardziej zaawansowanych uczniów. Pomaga bowiem pokonać barierę komunikacyjną, która stanowi jedną z najtrudniejszych części procesu nauki.
Babble
Babble udostępnia zarówno kursy online, które można wykonywać samodzielnie , jak i oferuje dostęp do bazy użytkowników, z którymi można wchodzić w interakcje i uczyć się języka „na żywym materiale”.
Obecnie aplikacja udostępnia kursy w 14 językach. Z Babble użytkownik pozna nowe słownictwo, prawidłową wymowę słów i wyrażeń oraz przejdzie przez szereg testów i quizów sprawdzających zdobyte umiejętności.
Busuu
Zdecydowaną zaletą tej aplikacji mobilnej jest mnogość języków obcych, których możesz się nauczyć. Busuu pomaga opanować 12 języków: angielski, niemiecki, hiszpański, francuski, włoski, turecki, portugalski, rosyjski, arabski, japoński, chiński, a także język polski. Kolejną zaletą jest dostęp do społeczności Busuu, którą stanowi 90 milionów uczniów i native speakerów, skłonnych pomóc w zdobywaniu nowych kompetencji językowych.
Duolingo
Duolingo to jedna z najpopularniejszych aplikacji do nauki języków obcych. Oferuje użytkownikom rozbudowany wachlarz możliwości. Po pierwsze udostępnia lekcje dla osób o różnych poziomach zaawansowania i po drugie każda z lekcji jest krótka, skoncentrowana na konkretnym zagadnieniu.
Aplikacja umożliwia naukę nowego słownictwa, wyjaśnia zasady gramatyki oraz sprawdza zrozumienie tekstu i mowy native speakera. A po wszystkim weryfikuje nabyte umiejętności. Za każde poprawne rozwiązanie testu użytkownik otrzymuje odznaki oraz jest informowany o postępach.
Memrise
Memrise powstało głównie po to, aby nauczyć miłośników języków obcych nowego słownictwa. Aplikacja wykorzystuje różne mnemotechniki, które mają sprawić, że obce słownictwo „samo wejdzie do głowy”. Memrise sięga po fiszki i krótkie klipy wideo, które zwyczajnie mają zapaść w pamięci.
Z programu korzysta ponad 42 miliony osób, ma wysoką ocenę w sklepach z aplikacjami i wielokrotnie był wyróżniany przez platformy App Store i Google Play.
Wiesz już, z którą aplikacją opanujesz obcy język? Daj znać w komentarzu.