15 czerwca 2024, sobota

Jak dbać o swoje dłonie w dobie koronawirusa?

|

Error!
No 'inofontresizer_widget' widget registered in this installation.

Myjemy ręce kilka razy dziennie, nakładamy żel antybakteryjny, zakładamy rękawiczki. Swędzenie, suchość czy podrażnienia skóry są częstymi objawami, które mogą się nasilać. Jak sprawić, aby były miękkie, piękne i zadbane bez względu na to, jak często je myjesz, dezynfekujesz i jak często zakładasz rękawiczki?

#1 Dbaj o dłonie w ciągu nocy

Wybierz odżywczy lub nawilżający krem lub balsam do rąk i starannie nałóż go na skórę. Możesz zastąpić krem do rąk naturalnymi kremami nawilżającymi, takimi jak olej kokosowy, olej jojoba lub żel z aloesu.

#2 Zwracaj uwagę na sposób mycia rąk

Zbyt częste mycie rąk może zniszczyć barierę ochronną skóry, powodując jej wysuszenie i podrażnienie. Produkty o niewłaściwym poziomie pH i niewłaściwa technika mycia mogą przyczynić się do uszkodzenia skóry, co może powodować, że skóra zacznie się łuszczyć.

Unikaj mycia rąk gorącą wodą, która wysusza skórę. Gorąca woda wcale nie jest bardziej skuteczna przeciwko drobnoustrojom niż letnia lub zimna woda.

#3 Używaj kremu do rąk

Wybieraj gęste kremy do rąk bogate w składniki odżywcze. Sprawdzi się tutaj chociażby wazelina, która stworzy na skórze barierę ochronną, podczas gdy kwas hialuronowy i gliceryna odpowiednio ją nawilżą.

Staraj się niczego nie dotykać, dopóki dłonie całkowicie nie wyschną, aby krem mógł się wchłonąć przez skórę.

A Ty jak dbasz o swoje dłonie w tym wyjątkowym czasie? Masz jakieś propozycje?

Źródła: brightside.me

SJ
Więcej artykułów z kategorii |

Dodaj komentarz