fbpx
25 września 2023, poniedziałek

Failure notice from provider:
Connection Error:http_request_failed

Dzień Kota 2020

|

Co roku, 17 lutego, obchodzimy Światowy Dzień Kota. Koty mają bardzo duże znaczenie w życiu człowieka, zarówno te udomowione, jak i wolno żyjące.

Święto miało swój początek we Włoszech, gdzie jest obchodzone od 1990 roku. W Polsce wydarzenie zapoczątkowały miesięcznik „Kot” i stowarzyszenie Cat Club Łódź w 2006 roku.

Dzień Kota 2020

Koty zostały udomowione blisko 10 tysięcy lat temu i obecnie są najpopularniejszymi zwierzętami domowymi na świecie. 

 Kelvin Valerio Dzień Kota 2020

Dzień Kota 2020

Niestety nie wszystkie koty mogą cieszyć się opieką i towarzystwem człowieka. Szacuje się, że w Polsce żyje około 17 tysięcy bezdomnych kotów. Warto pamiętać o dokarmianiu tych żyjących na kocią łapę stworzeń, zimą w szczególności. Schroniska oraz rozmaite organizacje na rzecz zwierząt poświęcają im akcje charytatywne, jednak życie pokazuje, że pomoc ta jest dalece niewystarczająca.

Dzień Kota 2020

Dzień Kota 2020

Z racji tego, że koty są niezwykle fotogeniczne, bardzo często robimy im miliony zdjęć. Koty doczekały się też swoich własnych celebrytów. Takimi osobowościami internetowymi są np.: Grumpy Cat (amerykańska kotka o imieniu Tardar Sauce), Smudge (brytyjski kot), czy Zarathustra (gruby kot, który zostaje umieszczony w ikonicznych dziełach sztuki).

 Burak K  Dzień Kota 2020
SJ
Więcej artykułów z kategorii |

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP-Backgrounds by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann