29 lutego 2024, czwartek

Cyberbezpieczeństwo seniorów

Error!
No 'inofontresizer_widget' widget registered in this installation.

Fundacja Ogólnopolskie Porozumienie Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Warszawie – realizator projektu – organizuje wykłady, warsztaty, poradnictwo  informatyczne i prawne, wydawnictwa, eventy i kampanie społeczne, filmy instruktażowe i wiele innych aktywnych form udziału.

Jest to  projekt finansowany przez Zarząd Województwa  Mazowieckiego, który oferuje  działania edukacyjne, prewencyjne i interwencyjne w sytuacjach kryzysowych  i adresuje je do seniorów, dzieci, młodzieży, przedsiębiorców, rodziców, dziadków i nauczycieli, którzy aktywnie lub przynajmniej  biernie  korzystają z Internetu.

Internet to jeden z największych  wynalazków ludzkości, bez którego dziś trudno wyobrazić sobie życie; to skarbnica wiedzy, nieskrępowany przepływ informacji z całego świata, możliwość nauki, zakupów, korzystania z sektoru bankowości, telekomunikacji, służb ratowniczych i obronnych, to również media społecznościowe i wiele innych dziedzin życia i gospodarki, których organizacja i zarządzanie oparte są na technologiach informatycznych.

Każdy wielki wynalazek jednocześnie przyciąga i inspiruje oszustów, hakerów, złodziei, naciągaczy, a nawet przestępców matrymonialnych i pedofili.

Jak uchronić się od negatywnych, a czasem tragicznych skutków ich działań – tę wiedzę przekażą w przystępnych i atrakcyjnych formach eksperci projektu.

Udział w projekcie jest bezpłatny. Uczestnicy otrzymują pomoce naukowe, gadżety promocyjne, wydawnictwa i mały poczęstunek.

Więcej informacji na www.fundacjaoputw.pl.

Serdecznie zapraszamy!

Krystyna Lewkowicz

Prezes Fundacji „OP UTW”

Źródło: https://glosseniora.pl/

SJ
Więcej artykułów z kategorii

Dodaj komentarz