21 maja 2024, wtorek

Co obejrzeć podczas kwarantanny : BUENA VISTA SOCIAL CLUB

Error!
No 'inofontresizer_widget' widget registered in this installation.

Buena Vista Social Club to wspaniały film o muzykach, którzy po 40 latach nagrywają wspólnie niezwykłą płytę.

Buena Vista Social Club – dlaczego warto obejrzeć ten film?

Film opowiada o muzykach, którzy grali ze sobą jeszcze przed rewolucją i przejęciem władzy przez Fidela Castro. Artyści nie występowali później wspólnie przez ponad 40 lat. Za sprawą amerykańskiego gitarzysty i kompozytora muzyki filmowej Ry Coodera, zapomniani muzycy spotkali się ponownie i w zaledwie sześć dni nagrali płytę, która stała się światowym hitem.

Foto copyright: Kintop Pictures, Instituto Cubano del Arte e Industrias Cinematograficos (ICAIC), Channel Four FIlms, Road Movies Filmproduktion.

Średnia ich wieku wynosiła wtedy grubo ponad 70 lat. Album cztery lata po wydaniu znalazł się na prestiżowej liście 500 albumów wszech czasów magazynu The Rolling Stone. Film z jednej strony przedstawia historię życia poszczególnych muzyków w niełatwych czasach porewolucyjnej Kuby, z drugiej zaś jest zapisem ich najważniejszych koncertów po wydaniu płyty, w tym w jednej z najbardziej prestiżowych sal muzycznych świata – nowojorskiej Carnegie Hall.

Głównym bohaterem dokumentu jest muzyka: głęboka, szczera i poruszająca. Kuby nie da się poznać i zrozumieć bez jej wyrazistego rytmu i zawartych w niej emocji. Obraz uzupełniają niezwykle malownicze zdjęcia popadającej w ruinę współczesnej Hawany. Buena Vista Social Club to prawdziwa uczta dla ucha. Warto dać się ponieść magii największych hitów kubańskiej muzyki. Cały album można znaleźć na YouTube.

źródło: https://psychologdlaseniora.pl/

Dariusz Włosek
Więcej artykułów z kategorii

Dodaj komentarz