18 kwietnia 2024, czwartek

89-latka udziergała 450 koców dla psów ze schroniska

Error!
No 'inofontresizer_widget' widget registered in this installation.

Tysiące psów w schroniskach czekają za kochającym domem. W tym czasie pracownicy placówek robią wszystko, aby ich podopieczni czuli się jak najlepiej. Często pomagają im w tym ludzie o dobrym sercu. Właśnie do takich osób należy 89-letnia Maisie Green, której gest poruszył ludzi z całego świata.

89-latka udziergała 450 koców dla psów ze schroniska

Maisie Green pochodzi z Wielkiej Brytanii. Samodzielnie wykonała ponad 450 koców, aby utrzymać psy schroniskowe w cieple podczas chłodnych nocy.

89-letnia Maisie Green i 450 koców dla psów
Źródło: dogstrust.org.uk

Inicjatywa Dogs Trust

Dogs Trust zapoczątkowało te inicjatywę i zwróciło się do ludzi z prośbą o pomoc w wykonaniu sweterków oraz koców dla podopiecznych.

Każdy, kto chciałby pomóc naszym podopiecznym, może udziergać mu na drutach sweterek lub kocyk. Nasze pieski będą za to wdzięczne” – napisało Dogs Trust na swojej stronie.

Źródło: dogstrust.org.uk

Super pomysł

Dzięki kocom oraz sweterkom mieszkańcom schroniska jest znacznie łatwiej podczas chłodnej zimy.

Uwielbiam robić na drutach, a ta inicjatywa była super pomysłem. Cieszę się, że chociaż w jakiś sposób mogłam pomóc tym pieskom” – przyznała starsza pani.

Źródło: dogstrust.org.uk

Zazwyczaj robię na drutach w czasie oglądania telewizji. Zrobienie jednego koca zajmuje mi około 3 dni” – dodała Maisie Green.

Maisie pomaga psiakom od 3 lat

Trzy razy w roku kobieta przekazuje kocyki mieszkańcom schroniska. W ich dowiezieniu do placówki pomaga jej rodzina.

Jesteśmy bardzo wdzięczni Maisie za jej wsparcie. W czasie chłodnych miesięcy nasze psy uwielbiają tulić się do ciepłych kocyków. Jest im znacznie przytulniej” – powiedział założyciel Dogs Trust.

SJ
Więcej artykułów z kategorii

Dodaj komentarz