24 lutego 2024, sobota

6 APLIKACJI NA TELEFON, KTÓRE POWINIENEŚ ZNAĆ SENIORZE

Error!
No 'inofontresizer_widget' widget registered in this installation.

Jakie aplikacje warto zainstalować na smartfonie, aby sprawnie komunikować się z rodziną, podróżować i zdrowiej odżywiać? Oto 6 aplikacji, które powinien znać każdy senior.

1. WhatsApp Jest to komunikator internetowy przeznaczony na smartfony. Za jego pomocą możemy wysyłać wiadomości tekstowe, głosowe, zdjęcia oraz dzwonić bezpłatnie do innych posiadaczy tej aplikacji. Jedyne, co potrzebujemy, to połączenie z internetem. Dla wielu osób jest to podstawowy sposób komunikacji z rodziną znajdującą się za granicą. 

fot. Christian Wiediger 

2.Sklep Play (Google Play App Store)
Jest to narzędzie, które pozwala pobierać inne aplikacje. Jego obsługa jest o tyle ważna, że otwiera dostęp do innych aplikacji. Sklep Play działa na wszystkich telefonach z systemem operacyjnym Android. Jego odpowiednikiem na telefonach Apple jest App Store. Większość aplikacji można pobrać bezpłatnie. 

fot. Neil Soni 

3. Google Maps
Korzystanie z map pozwala odnaleźć najlepszą drogę dotarcia do celu naszej podróży. Obecnie w dużych miastach z powodzeniem można korzystać ze wskazówek dotyczących transportu publicznego – aplikacja podpowiada, z których powinniśmy skorzystać, aby sprawnie przemieścić się do miejsca docelowego. 

fot. Dan Gold

4. Google Translator
Translator, który pozwala na tłumaczenie tekstów pomiędzy językami. Teksty można zapisać na telefonie i automatycznie przetłumaczyć. Istnieje również możliwość tłumaczenia dźwięku, a więc słowa mówionego. Dzięki korzystaniu z tej aplikacji można ograniczyć barierę językową, która powstrzymuje wiele osób przed wakacyjnym wyjazdem poza granice Polski. 

fot. Soner Eker 

5. Booking
Aplikacja bardzo użyteczna przy planowaniu podróży. Pozwala zarezerwować hotele w dowolnym miejscu świata. Po wpisaniu nazwy miejscowości na ekranie naszego smartfona pojawi się lista dostępnych miejsc noclegowych, które możemy uszeregować względem ceny, położenia, oceny innych gości itd. Przy rezerwacji można wybrać opcję płacenia za nocleg na miejscu.

fot. Frank Vex 

6. Zdrowe Zakupy
Dzięki tej aplikacji możemy dowiedzieć się, jakie składniki zawierają kupowane przez nas produkty i jak wpływają one na nasz organizm. Wystarczy zeskanować kod kreskowy produktu w sklepie i informacja wyświetli się na naszym telefonie. W bazie znajduje się ponad 300 000 produktów. Jeśli wierzyć hasłu, że „jesteśmy tym, co jemy”, warto rozważyć jej instalację i bliższe przyjrzenie się spożywanym na co dzień produktom.

fot. Dan Gold 
SJ
Więcej artykułów z kategorii

Dodaj komentarz