15 czerwca 2024, sobota

11 rekordów świata pobitych przez osoby starsze, które pokazują, że wiek to tylko liczba

Error!
No 'inofontresizer_widget' widget registered in this installation.

Na całym świecie są starsi ludzie, którzy naprawdę pokazują, że wiek to tylko liczba. W wieku 60, 70, 80, 90, a nawet starsi biją rekordy świata. Niektórzy stają się najstarszymi ludźmi w świecie boksu, podnoszenia ciężarów i tańca, podczas gdy inni podążają za nowymi pasjami, takimi jak gry i skoki spadochronowe. 

Poznaj 11 rekordów świata pobitych przez osoby starsze, które pokazują, że wiek to tylko liczba.

George Hood, 68-letni mężczyzna, pobił rekord najdłuższej deski, wytrzymał w tej pozycji 8 godzin!

George Hood.
George Hood. 
Dzień dobry Ameryka / YouTube

George Hood jest emerytowanym funkcjonariuszem policji, a teraz osobistym trenerem . Postanowił pobić rekord świata w najdłuższej desce, aby zwiększyć świadomość na temat zdrowia psychicznego. 

Są chwile, w których wątpisz w siebie. Zastanawiasz się, czy to jest coś warte - powiedział Hood CNBC. Oczyszczanie sposobu myślenia ludzi jest koniecznością ... ponieważ każdy człowiek odnajduje się poprzez wytwory swojej wyobraźni i myślenia.

W 2011 roku pobił rekord po raz pierwszy, gdy trzymał deskę przez ponad godzinę. Kilka lat później stracił tytuł, ale w 2020 roku dał mu kolejny zastrzyk i trzymał deskę przez aż 8 godzin. 

Albert Hughes Jr. pobił rekord Guinnessa jako najstarszy na świecie bokser w wieku 70 lat.

Albert Hughes Jr
Albert Hughes Jr. 
WTHR / YouTube

Albert Hughes Jr. postanowił zostać najstarszym bokserem na świecie i zaczął trenować. Chwile przed walką syn Hughesa popełnił samobójstwo. Hughes chciał zrezygnować, ale po namyśle postanowił walczyć, ponieważ tego właśnie chciałby jego syn. 

W grudniu 2019 roku Hughes wygrał mecz z 43-letnim bokserem . Hughes zdobył tytuł najstarszego boksera tego dnia.

Shirley Curry, 84, jest najstarszą gamerką na YouTuber.

Shirley Curry.
Shirley Curry. 
Shirley Curry / YouTube

Shirley Curry jest znana w Internecie jako Babcia Gamer, ponieważ nagrywa filmiki, jak gra. Na YouTube a szerokie grona fanów sięgające ponad 820,00 subskrybentów i miliony wyświetleń. Curry jest znany jako najstarszy gracz na YouTube , według Guinness World Record. Mówi nawet, że jej ulubioną grą jest Skyrim. 

Spotkałam tylu ludzi, którzy mówili mi, że zmusiłem ich do ponownego grania w Skyrim - powiedziała Localish. Powiedzieli, że myśleli, że ta przygoda już za nimi.

Betty Goedhart jest najstarszą artystką wykonującą latający trapez.

Betty Goedhart
Betty Goedhart. 
Guinness World Records / YouTube

W 2017 roku Betty Goedhart została najstarszą artystką latającą w trapezie w wieku 84 lat . Pamięta, jak fascynowała się tym sportem od czasu, gdy zobaczyła cyrk jako dziecko. Goedhart zaczęła ćwiczyć dopiero w wieku 78 lat. Powiedziała, że ​​jest „przerażona” próbą trapezu, ale powoli poprawiała technike i pobiła rekord .

Dla mnie porażka jest stanem umysłu. Odkryłam, że jeśli ciężko pracuję i znajduję sposoby, aby to zadziałało - wtedy zawsze działa, powiedział Goedhart w Guinness World Records w 2018 roku.

I tak w wieku 85, naprawdę czuję, że siebie nie zawiodłam .

Sarah Paddy Jones jest najstarszą akrobatyczną tancerką salsy na świecie w wieku 86 lat.

Sarah Paddy Jones.
Sarah Paddy Jones. 
Guinness World Records / YouTube

W 2009 roku Guinness World Records nazwało Sarah Paddy Jones najstarszą akrobatyczną tancerką salsy w wieku 75 lat po wygraniu konkursu tanecznego. Pięć lat później pojawiła się w „Britain's Got Talent” i stała się międzynarodową gwiazdą. Dziś, w wieku 86 lat, wciąż tańczy, a nawet pojawiła się w „Britain's Got Talent: The Champions”.

Pasja Jonesa do tańca rozpoczęła się, gdy miała zaledwie 2 lata, ale porzuciła hobby, gdy wyszła za mąż w wieku 22 lat. Kiedy jej mąż zmarł w 2003 roku, postanowiła na nowo ożywić miłość do tańca i zaczęła brać lekcje flamenco. 

Nie jestem osobą siedzącą, nie robiącą nic lub po prostu oglądającą telewizję, powiedziała Guinness World Records. 

Taniec zawsze był moją miłością.

Jim Arrington jest najstarszym na świecie kulturystą w wieku 87 lat.

Jim Arrington.
Jim Arrington. 
Rekord Guinnessa / YouTube

Jim Arrington to pradziadek z Kalifornii, który uwielbia kulturystykę. Brał udział w 62 konkursach i wygrał 16 z nich . W 2018 roku został nazwany najstarszym kulturystą na świecie i nadal odnosi sukcesy.  

Prawie wszystko działa przez jakiś czas, a następnie twoje ciało przyzwyczaja się i potrzebuje nowych bodźców, powiedział Arrington dla Guinness World Records. 

Kulturystyka to ciężka praca! Musisz wyznaczać cele, ale przede wszystkim kochać trening. Żaden kulturysta nie jest zadowolony z tego, jak wyglądają. Jeśli chcesz konkurować, konkuruj!

W wieku 94 lat Johanna Quaas jest najstarszą gimnastyczką na świecie.

Johanna Quaas.
Johanna Quaas. 
Guinness World Records / YouTube

Johanna Quaas urodziła się w Niemczech w 1925 roku i zaczęła ćwiczyć gimnastykę na swoim placu zabaw. Kilkadziesiąt lat później Quaas wciąż występuje, a nawet brał udział w konkursach amatorskich w Europie. Mimo że nadal potrafi zrobić headstand, mówi, że jej ulubioną rzeczą są poręcze. 

Moim sekretem jest bardzo dobra, ​​zdrowa dieta, powiedziała Quaas dla Guinness World Records. 

Staram się, aby nie jeść za dużo lub za mało i jem dużo zieleni.

W wieku 96 lat Walter Orthmann zdobył tytuł najdłuższej kariery w tej samej firmie.

Walter Orthmann.
Walter Orthmann. 
RankBrasil / YouTube

Walter Orthmann rozpoczął pracę w Industria Reneaux w Santa Catarina w Brazylii jako asystent wysyłkowy. Osiemdziesiąt lat później \nadal pracuje w firmie w wieku 96 lat . Obecnie jest kierownikiem sprzedaży i mówi, że nigdy nie chce przejść na emeryturę.

W moim przypadku miałem szczęście, że prezes firmy poprosił mnie o pozostanie dzięki moim dobrym wynikom - powiedział dla Guinness World Records. 

Mam pasję do pracy i zauważyłem, że większość osób, które znałem na emeryturze, wkrótce straciły wolę życia. Lubię swoją rutynę tak bardzo, że czasami jadąc do supermarketu, jadę do firma!

Mark Sertich został najstarszym hokeistą na świecie w wieku 98 lat.

Mark Sertich.
Mark Sertich. 
CBS Evening News / YouTUbe

W 1932 roku Mark Sertich miał 10 lat, kiedy po raz pierwszy grał w hokeja i zakochał się w tym sporcie. Zdobył swoją pierwszą parę łyżew i nauczył się jeździć na lodzie. W wieku 87 lat, został nazwany najstarszą osobą grającą w hokeja. Dziś ma 98 lat i wciąż dotrzymuje kroku młodym zawodnikom w swoim zespole turniejowym w Minnesocie. 

Zawsze istnieje niebezpieczeństwo kontuzji, ale przez lata gry nie pamiętam, by kiedykolwiek wątpić, czy powinienem grać dalej, powiedział Sertich dla Guinness World Records. 

W wieku 102 lat Irene O'Shea została najstarszym spadochroniarzem na świecie.

Irene O'Shea.
Irene O'Shea. 
SA Skydiving / YouTube

Kiedy Irene O'Shea skończyła 100 lat, stwierdziła że skoczy ze spadochronu, aby świętować. Australijka stała się najstarszą kobietą, która skoczyła ze spadochronem na wysokości 14 000 stóp. 

Jeśli o mnie chodzi, jestem taka sam jak wszyscy inni, po prostu normalna osoba, powiedziała firmie spadochronowej . 

Jack Reynolds ma 107 lat i pobił cztery rekordy Guinnessa.

Jack Reynolds.
Jack Reynolds. 
Goor Morning Britain / YouTube

Kilka lat temu Jack Reynolds w Anglii postanowił pobić rekord świata w swoje urodziny . W 104. urodziny w 2016 roku Reynolds stał się najstarszą osobą, która zrobiła swój pierwszy tatuaż. W następnym roku stał się najstarszą osobą, która jeździ kolejką górską bez inwersji, a następnie najstarszą osobą, która jeździ drutem zipowym w następnym roku. Niedawno skończył 107 lat i stał się najstarszym artystą drugoplanowym występującym w programie telewizyjnym, gdy pojawił się w „Hollyoaks”, brytyjskiej operze mydlanej. 

Reynolds powiedział, że wciąż jest otwarty na próby pobicia nowych rekordów. 

Brakuje mi trochę witalności i tego rodzaju rzeczy, ale nadal mam coś do zrobienia, nadal cieszę się z tego - powiedział dla Guinness World Records. 

SJ
Więcej artykułów z kategorii

Dodaj komentarz